Csalódást keltő döntetlen Alsóörsön

ALSÓÖRS SE – VÁRPALOTAI BÁNYÁSZ SK  25:25  (12:14)
Alsóörs 80 néző
V.:Szászfai Csaba,Tasnádi László
VBSK: Kara, Bogdány Á., Jámbor(kapusok) – Elekes, Szöllőskei 6, Végh 2, Erőss 1, Foki M. 4, Fülöp 5, Gáspár I. , Fenyő 2, Gáspár R. 4, Hanák, Ignácz 1, Borbély, Szálinger
Vezetőedző: Soha Gergő
Kiállítás: 4 ill. 4 perc
7m-es: 4/3 ill. 6/2

Alsóörsi gól után hamar átvette a vezetést a Bányász, de 1-2 gólos előnynél nem tudott többet kialakítani. A félidő közepén aztán ha csak pillanatokra is, de a vezetést is átvette a hazai csapat(6:5), de Foki és Szöllőskei révén hamar fordítottak a vörös-feketék. A játékrész záró harmadának elejére már 4 góllal is vezetett a Bányász (8:12), amiből kettőt sikerült megtartania a szünet megkezdéséig. (12:14) A fordulást követően pedig percek alatt ledolgozta hátrányát az Alsóörs és a 35. percben újra egyenlő volt az állás (15:15) A mérkőzés krónikájához tartozik még a 41.perc eseménye,amikor is egy palotai támadásnál a falból kilépő Horváth Bence okozott súlyos sérülést Fenyő Jordánnak a Bányász játékosának. Természetesen azonnali piros lap volt a „jutalma”. A 45. percig aztán rendre a VBSK szerzett vezetést, amit a hazaiak újra és újra egalizáltak. Ekkor azonban Erőss próbálkozását hárította Kovács kapus és az ellentámadást követően ismét az Alsóörsnél volt az előny (46.perc: 19:18) Ezt még Fülöp kiegyenlítette, de válaszul érkezett 3 hazai gól és a záró 10 percet 3 gólos hátrányból kezdhette a Várpalota. Sajnos a hátrány az 54. percre már 4-re nőtt (24:20) és úgy tűnt eldőlt a mérkőzés. Foki Máté két gólja viszont ismét meccsbe hozta a Palotát, majd egy időkérés után Szöllőskei is betalált.(24:23) Szűk 2 perc volt hátra, amikor Bogdány Áron hárította az alsóörsiek próbálkozását, majd Foki Máté lőtt ismét nagyon fontos pillanatban a hazaiak hálójába.(24:24)Az izgalmaknak viszont még korán sem volt vége! Az utolsó perc megkezdésekor a hazaiak javára megítélt büntetőt Tárkányi értékesítette.(25:24) Az ellentámadásnál Foki adta el a labdát a palotaiak részéről.Másodpercek voltak hátra és a hazaiak támadhattak. Karnyújtásnyira volt a siker az Alsóörs számára! Márki azonban elkövette ugyan azt a hibát, mint palotai „kollégája” a túloldalon. Eladott labdáját pedig Fülöp szinte a dudaszó pillanatában értékesítette, pontot mentve ezzel a Bányász csapatának! (25:25)