VÁRPALOTAI BÁNYÁSZ SK – Balatonfüredi KSE U22 30:31 (16:19)

VBSK: Lakatos, Nyári, Fekete – Major 1, Puskás, Végh 1, Lakó 3, Daruság 1, Szili, Szabó 1, Soha 4, Tolnai 6, Csóka 6, Mecseki 1, Polgár 6, Foki
Edző: Szedlák Tamás
Kiállítás: 16. ill. 10 perc
7m-es: 3/1 ill. 4/2

Egy kisebb ünnepi ceremónia előzte meg a szezon első hazai találkozóját. A közelmúltban ünnepelte 50.születésnapját a Bányász szurkolótáborának egyik alappillére és ezt szurkolótársai illetve a csapat is emlékezetessé próbálta tenni számára. A mérkőzés kezdetekor a tábor egy lelátói élőképpel tisztelgett szeretett klubunk 90 éves évfordulója előtt. Ahhoz, hogy ez az este igazán szépen záruljon arról a csapat tehetett volna igazán, ha legyőzi megyei riválisát. A srácok küzdöttek is becsülettel, de egy ezen a szinten igazán kitűnő gárda volt az ellenfelük, akik talán nem is érdemtelenül,két ponttal távozhattak Palotáról. A mérkőzés elején vendégek szereztek vezetést, majd ezt még növelni is tudták. Ezt követően a hazai vörös-feketék percei következtek és zsinórban szerzett 3 góljukkal a maguk javára billentették a mérleg nyelvét. Kiélezett küzdelem folyt a pályán. Hol az egyik, hol a másik csapat vezetett 1-2 góllal. 3 gólnál nagyobb differencia az egész mérkőzés alatt nem alakult ki. A második félidő utolsó percében végül 30:30-as állásnál büntetőt dobhatott a Balatonfüred és élt is a kínálkozó lehetőséggel. A vége így minimális különbségű vendégsiker. A Bányász tehát kétségkívül beragadt a bajnoki rajtnál, de sok idő nincs bosszankodni. Ezen a héten szombaton 14:00 órakor Veszprémben a Telekom U22 ellen javítani KELL(!) az eddig elért eredményeken.