Várpalotai BSK – Kisbér KC 37-27 (18-12)

VBSK: Csomay, Bogdány – Végh 3, Foki 1, Fülöp 3, Zergi 1, Tolnai 5, Somogyi, Bajnóczi 7, Hegyesi, Hegyi 5, Csóka 1, Fenyvesi 4, Ignácz 6, Borbély, Dröszler 1
Vezetőedző: Soha Gergő
Kiállítás: 6 ill. 10 perc
7m-es:7/6 ill. 6/5

Az egyre jobban formába lendülő VBSK ellenfele ezúttal a Kisbér gárdája volt a bajnokság 6. fordulójában. Aktuális ellenfelünk megnyerte az elmúlt két bajnokiját, de a Győrzámoly csapatának sajnálatos kizárása miatt csak 2 pont áll a nevük mellett, ami a tabellán jelenleg a 7. pozícióra elegendő.

Az első néhány percben még tapadt a vendégcsapat a palotaiakra, de a 2-3 gólos különbség az utolsó 10 percben már 6 gólra duzzadt a Bányász javára. (A szünetben 18:12)

A térfélcserét követően 4 gólra megközelítette vendéglátóját a Kisbér (20:16), de Hegyi Barnabás valamint a találkozón 7 gólig jutó Bajnóczi Máté révén a Bányász hamar egyértelművé tette, hogy mindenképpen be akarja gyűjteni a találkozóért járó 2 pontot. (24:16) Rögtön időt is kért Szurcsik István a vendégek vezetőedzője, de a különbség nem hogy nem csökkent, hanem az utolsó percekre már 12-re nőtt (Foki Máté találatával 35:23). A végén még faragott némileg hátrányából a kisbéri csapat, de a magabiztos várpalotai győzelem nem forgott veszélyben.(37:27) Győzelmével a dobogóra is felléphetett csapatunk, megelőzve a szintén 8 pontos Szombathelyt illetve az 5 mérkőzést játszó, ugyancsak 8 pontos veszprémieket.

A VBSK legközelebb Alsóörsön vendégeskedik november 14-én vasárnap 14 órakor.