09:00 Veszprémi KKFT Felsőörs – Várpalotai BSK Jegyzőkönyv
14:00 Máriaújfalui SE – Várpalotai BSK Jegyzőkönyv

15:45 AGROFEED ETO SZESE II – Várpalotai BSK Jegyzőkönyv

Soha Gergő értékelte a serdülő és ifjúsági csapat 14-17. hetét

18:30 Várpalotai BSK – Alba Regia SE 41 – 24 (21 – 9) Jegyzőkönyv

2018. április 12. csütörtök
18:30 Várpalotai BSK – Esztergomi Vitézek RAFC 48 – 17 (23 – 9) Jegyzőkönyv

2018. április 25. szerda
16:30 Bakonyerdő Pápa – Várpalotai BSK 22 – 34 (7-22) Jegyzőkönyv

A mérkőzések fő célja a fiatalabbak és a kevesebbet játszók fejlesztése, építkezünk a jövőévi serdülő másodosztályra. A srácok sikeresen teljesítettek a harmadosztályban, a hátralévő két meccstől függetlenül, megnyerték azt. Gratulálok nekik!

Ifjúsági II. osztály Nyugat

A tatabányai vereség után, sikerült három győzelmet aratnunk. Némiképp javult az edzésmunka, figyelem és a fegyelem, de továbbra is van hova fejlődnünk ezeken a területeken.

2018. április 15. vasárnap
11:00 Várpalotai BSK – KK Ajka 36-29 (17-10) Jegyzőkönyv

Az Ajka csapatát győztük le hazai pályán 36-29-re, túl sok gólt kaptunk, akadozott a védekezésünk és a kapusteljesítmény is de nagy örömömre a későbbi edzéseken, még komolyabban vették a munkát.

2018. április 20. péntek
16:30 Telekom Veszprém II – Várpalotai BSK 25-29 (12-13) Jegyzőkönyv

A Telekom Veszprém második vonalas csapatához utaztunk a szomszéd városba. Kőkemény mérkőzésre számítottunk, ami be is igazolódott. Kiélezett közdelemben sikerült megnyernünk ezt a fontos mérkőzést 25-29-re. Itt már lényegesen jobban teljesített a védelem egy jó kapus teljesítménnyel a hátuk mögött. Megérdemeltük ezt a győzelmet ezen az igen nehéz meccsen.

2018. április 29. vasárnap
16:30 Várpalotai BSK – Százhalombattai KE 29-26 (17-13) Jegyzőkönyv

Pontazonossággal az első helyen a Százhalombatta csapatával, tettre készen vártuk ezt a napot. Az őszi fordulóban vereséget szenvedtünk ott. Viszont ha ezen a mérkőzésen nyerni tudunk, akkor a tabella élére állunk. Egy nagyon jó mérkőzésen, a végsőkig kiélezett párharcban tudtunk diadalmaskodni 29-26-ra. Nagyot küzdött az egész csapat ezért a győzelemért! Amivel kedvező pozícióban várhatjuk az utolsó mérkőzést, amit Balatonfüreden játszunk. Nagyon nehéz feladat vár a csapatra, de hiszek bennük, ott is megteszünk mindent a győzelemért!!

Lakó Levente értékelte az U14 15-17. hetét

U14 Tóth László Régió Felsőház (Szentgotthárd)
11:00 Várpalotai BSK – Máriaújfalui SE 25 – 14 (11– 6) Jegyzőkönyv
13:00 Várpalotai BSK – Győri FKKA 17 – 14 (7-12) Jegyzőkönyv

Bő egy hónap után újabb fordulót rendeztek a bajnokságban. A csapat ismét Szentgotthárdra utazott azzal a céllal, hogy soron következő két mérkőzését megnyerje és ezzel egy lepéssel közelebb kerüljön a rájátszás megnyeréséhez.

Első mérkőzést a helyi csapattal Máriaújfalu ellen játszottuk. Helyenként döcögősen, de végül magabiztosan 25:14re győzedelmeskedni tudtunk.
Második mérkőzésünk keményebbnek bizonyult a Győri FKKA csapata ellen.
Ellenfelünk kezdte jobban a mérkőzést, támadásainkba sok hiba csúszott így a félidőben 12:8-ra vezetett ellenfelünk. Félidőben némi fejmosást követően a csapat összeszedte magát. Védekezünk összeállt ezáltal kapus teljesítmény is feljavult ennek köszönhetően a második félidőben mindössze 2 gólt kapott a csapat. Végül 17:14-re le tudtuk győzni ellenfelünket és ezzel megőriztük az első helyet a tabellán.

Lakó Levente: Összességében örülök, hogy megszereztük a 4 pontot, de továbbra is keményen kell dolgoznunk, védekezésben és támadásban is fejlődnünk kell. Nem engedhetjük meg magunknak, hogy egy félidőt ajándékozzunk az ellenfeleknek, mert ezzel több gólos hátrányba kerülünk, hanem az első pillanattól kezdve mi kell legyünk az a csapat aki a győzelmet akarja!

2018. április 28. vasárnap
10:00 Várpalotai BSK – KK Ajka 10 – 0 Jegyzőkönyv
13:00 Szentgotthárdi VSE – Várpalotai BSK 15 – 17 (5-8) Jegyzőkönyv

Az U14-es csapat Ajkára utazott lejátszani soron következő két mérkőzését.

Az első meccset a házigazda Ajka ellen játszottuk. A reggeli kezdésnek köszönhetően kissé döcögősen indult a mérkőzés, felváltva jöttek a gólok mindkét oldalon. Szerencsére a két csapat közül nekünk sikerült előbb ébredni, aminek köszönhetően sikerült megnyerni a mérkőzést!

Második mérkőzésünket a jó erőkből álló Szentgotthárd ellen játszottuk. Az évek során ez már presztízs értékű mérkőzéssé vált a gyerek számára. A mérkőzésre ennek megfelelően készültünk és sikerült is kellően komolyan venni. Kiélezett mérkőzésen főleg  a második  félidőben  feljavuló  védekezésünknek  köszönhetően 17:15 arányba győzni  tudtunk.

Lakó Levente: Összességében  elégedett  vagyok a hétvégi eredményeket nézve.  Boldog vagyok, hogy  sikerült  mindkét  mérkőzést megnyerni és ezzel  egy újabb  lépest  tenni a bajnokság  megnyerése  felé. Amellett, hogy sikerült  megnyerni mindkét  meccset jó  volt látni, hogy a gyerekek élvezték  a játékot, boldogok voltak, hogy  kézilabdázhattak!

Természetesen  nem dőlünk hátra. Dolgozunk  tovább és  koncentrálunk  a következő  2 mérkőzésre.

Hajrá Bányász!!

U14-es csapatunk az utolsó fordulót 2018. május 5-én szombaton játssza hazai környezetben a Gál Gyula Városi Sportközpontban.

2018.04.14

A VBSK U12 kézilabda csapata lejátszotta a tavaszi második forduló mérkőzéseit.

A csapat összeállítása:

Kovács Kristóf Dániel, Dröszler Botond, Márcsik Levente, Elekes Kristóf, Hertel Noel Roland, Kovács Kristóf, Lucza Kornél, Varsányi András, Dunajcsik Máté, Patonai Bálint, Kutenics Gábor László, Borbély Mihály, Bíró Balázs, Dániel Márton, Fenyő Jordán, Padi Levente, Major Máté.

Az első mérkőzés:

Délelőtt 09.00-kor a fent említet csatakiáltással kezdte meg az első mérkőzését csapatunk az ellenfél az Ajkai Trampolin SE 1 U12 csapata volt. A mérkőzést a 2006 születésű játékosok kezdték meg a csapat nagy elánnal és bizonyítási vággyal játszott, amely az eredményen is hamar meglátszott, ezután a 2005 korosztály csak tovább növelte az amúgy is nagy gólkülönbséget a mérkőzést szép játékkal 34-16 (16-9) megnyernünk.

Góllövők: Dröszler 1; Elekes 5; Márcsik 4; Kovács 2; Varsányi 5; Patonai 5; Borbély 1; Hertel 1; Fenyő 5; Lucza 4; Bíró 1.

Jegyzőkönyv

Az második mérkőzés:

Délután 16.00-kor kezdte meg a második mérkőzését csapatunk az ellenfél Telekom Veszprém-Tapolca U12 csapata volt. A csapat hibátlan, szép játékkal és nagy gól különbséggel nyerte meg a mérkőzést 40-6 (17-4).

Góllövők: Elekes 6; Márcsik 5; Kovács 1; Varsányi 11; Patonai 1; Kutenics 2; Hertel 2; Fenyő 8; Lucza 4;

Köszönet a VBSK kézilabda szakosztály elnökségének, U12 játékosoknak, valamint a szülőknek, testvéreknek, hozzátartozóknak a csapat támogatásáért, a fantasztikus hangulatért, buzdításért, szurkolásért.