Vereség Alsóörsön

ALSÓÖRS SE – VÁRPALOTAI BÁNYÁSZ SK 30:25 (13:10)
VBSK: Csomay, Nagy, Jámbor (kapusok) – Elekes, Szöllőskei 7, Fülöp 5, Somogyi 2, Fenyő 3, Hegyesi, Járási, Hegyi 3, Halupka 1, Ritterwald, Györe 2, Borbély A., Sisa 2
Vezetőedző: Soha Gergő
Hétméteresek: 3/1 ill. 7/4
Kiállítások: 10 ill. 6 perc

Ismét egy Balaton parti alakulattal mérte össze tudását a Várpalota. A listavezető után ezúttal a tabella 2. helyén tanyázó Alsóörs vendége volt csapatunk. Az ősszel 4 góllal sikerült győznie a Bányásznak, de a semleges helyszín ellenére ennek az összecsapásnak a hazaiak voltak az esélyesei.
Ennek ellenére jól kezdte a mérkőzést a VBSK és 1-1 gólos vezetésünket követően folyamatosan a hazaiaknak kellett kapaszkodniuk az egyenlítésért.
Az Alsóörs először a 19. percben vette át a vezetést, amit sajnos rögtön 3 gólosra is hízlalt.(9:6) A 3 gólos távolság megmaradt a szünetre is a két csapat között.

Rövid pihenő után hosszabb ideig állandósult a 2-3 gólos hazai vezetés,míg nem aztán a 39.percben az alsóörsi Racskó kapufáját követően Somogyi az üresen tátongó hazai kapuba dobta a labdát. Újra egy gólra feljött a Palota ! (17:16) Alig 1 perc elteltével pedig Sisa góljának köszönhetően döntetlenre módosult az állás. Sajnos nem sikerült megragadni az esélyt és az Alsóörs újra 2 majd a záró 10 percre már 3 gólra növelte előnyét. (51.perc: 24:21)

A hajrát is a hazaiak bírták jobban és tovább növelték előnyüket, ami az 58. percben már 7 gól is volt. Ebből kettőt sikerült lefaragniuk a fiúknak, így a vége az egy héttel ezelőtti mérkőzéshez hasonlóan 30:25 ellenfelünk javára.
A végeredmény azt jelenti, hogy a VBSK már matematikailag sem juthat a rájátszás felsőházába, így Szentgotthárdon az alapszakasz utolsó fordulójában már tét nélkül léphet pályára.