NB2 Férfi felnőtt 4. forduló
Várpalotai BSK – Tata 27-23 (16-9)
Várpalota, 430 néző
Vezette: Hornyik, Zörgő
VBSK: Csomay, Kara (kapusok) – Szöllőskei 10, Foki M. 3, Fülöp, Szökrényes 1, Hoffmann, Somogyi 4, Gebhardt, Járási, Hegyi 2, Gáspár, Fazekas, Elter, Foki D. 5, Ihász 2
Vezetőedző: Soha Gergő
Kiállítás: 8 ill. 4 perc
7m-es:4/2 ill. 8/5

Talán a Bányász pazar szezonkezdésének is köszönhető, hogy a korábban megszokottnál ezen az estén jóval többen választották szombat esti programjuknak a palotai srácok soron következő bajnoki találkozóját. Nem elhanyagolható tény az sem, hogy ellenfelük az előző szezonban még az NB I/B-ben hadakozó Tatai AC gárdája volt. Talán éppen ezért inkább a vendégek voltak a mérkőzés esélyesei.

Ennek megfelelően egy tatai góllal indult a mérkőzés Kövecses révén, de a Bányász a 2 gólt szerző Somogyi révén tartotta a lépést ellenfelével és a 7. percben Foki Dávid góljával a vezetést is átvette. (4:3) Szűk egy perc múlva ismét ő talált a hálóba, majd a nyáron érkezett Ihász is eredményes tudott lenni, amivel már 3 volt a hazai előny.(6:3) Ebből még faragni tudott a Tata, de ami 7:5 után következett azt talán legszebb álmaikban sem gondolták volna a palotai szurkolók. A VBSK gyakorlatilag állva hagyta mindent elhibázó ellenfelét és nem egészen 10 perc alatt 9 gólos előnyt harcolt ki. (20.perc: 14: 5!) Hosszú percekig nem esett újabb találat, majd Szöllőskei törte meg a gólcsendet és immár 10 gól volt a vörös-feketék előnye! Az első félidő hajrájában valamelyest összeszedte magát a Tata, így a pihenőre 16:9-es állásnál vonultak a felek.

Szünet után a vendégektől Zwickl kapott 2 perces büntetést, de nem tudott élni vele a VBSK. Hazai oldalon Szöllőskei, Foki Dávid, majd Szökrényes sem tudott a kapuba találni és a vendégek 5 gólra csökkentették lemaradásukat.(16:11) Ezután percekig állandósult az 5-6 gólos hazai előny, de Szöllőskei lövését védte Darmstadter. Nem sokkal később Gebhardt és Foki Dávid sem tudott túljárni a tatai hálóőr eszén, a szürkében játszó TAC viszont Dömötör, majd Nemes 2 góljával 3 gólra feljött a 45.percben.(19:16) A hátralévő idő még meglehetősen sok volt, a Bányász előnye pedig jócskán megfogyatkozott. Egyre inkább tapintható volt a feszültség a csarnokban. A csapat ekkor megrázta magát és Ihász valamint Szöllőskei jóvoltából ismét 5 gól! (47.perc: 21:16) Megnyugodni azonban nem lehetett. Soha Gergő kap a kispadon sárga lapot, majd Fülöpöt állítják ki két percre. A Tata megpróbált élni a kínálkozó lehetőséggel és az 56.percre már csak 2 gólnyi távolságban voltak a vendégek! (24:22) A palotaiaknak azonban volt még egy adu-ásza. A szurkolótábora! És akik az első perctől kezdve űzték-hajtották kedvenceiket, most még rátettek egy lapáttal. Foki közben gólt lőtt, így ismét 3 a differencia(25:22) Fülöp ismét kiáll, de Kara védte Bruckner lövését, majd Somogyi hibáját követően Kiss Martin löketét is hatástalanította a palotai kapus. Elképesztő izgalmak! De nem kell izgulni. Jött Foki Dávid és már 4!(59.perc: 26:22)

Ez már meg van! Akinek meg ez nem lenne még elég…Somogyi is betalál! (27:22) a gyors vendéggól csak szépségtapasz. Másodpercek vannak hátra.

Még egy vendég büntető. Kara Dani pedig mi sem természetesebb, kivédte! A vége 27:23. Nagy győzelem egy jó képességű csapat ellen. Bravó!