Szezonkezdet: Ötös!

Joggal bizakodtak a várpalotai kézilabda drukkerek a 2024/2025-ös szezon előtt. A tavalyi mérsékelt évad után – amikor az NB2 alsóházi rájátszására kényszerült a Bányász – remek hírek érkeztek a nyáron. Sikerült itt tartani a kulcsembereket, és úgy tűnt, remek igazolásokkal tudta a vezetőség megerősíteni a csapatot. Velünk maradt Szöllőskei Gergő vagy akár Fülöp Jani, de minden palotai drukkernek megdobbant a szíve Gebhardt Ádám visszaigazolása láttán: az NB1-es rutinja mellett ismét pályán látunk valakit, aki tagja volt az újkori Bányász legnagyobb sikerének, az NB1/B-s bronzéremnek. De említhetjük Foki Dávid visszatérését is, aki egy NEKA-PLER-Vecsés kaland után ölti magára vörös-feketét újra, és mint kiderült az első meccseken, bizony vezéregyénisége szeretne lenni a csapatnak. Új beállósunkat, Ihász Dávidot pedig elsősorban azért vártuk, mert épp elég gólt dobott a kárunkra az elmúlt szezonokban, most végre élvezni szeretnénk remek játékát – és egyelőre tesszük is.

A mezek ne tévesszenek meg senkit, mind a hárman vörös-feketében futnak ki a következő meccseken (is).

Még ezen remek hírek ellenére is bátran mondhatjuk: a szeptember minden várakozást felülmúlt. Rögtön Veszprémben kezdett a Bányász, és azt tudjuk, hogy az Éles József vezette együttes sosem könnyű célpont. Szerencsére a gárda nem gondolta túl a dolgot és átgázolt a szomszédvár utánpótlásán. A 21-36-ös végeredmény ellenére – bár meseszerű szezonkezdetnek számít – Soha Gergő, csapatunk vezetőedzője, nyugalomra intett mondván, ezen a meccsen nekünk minden sikerült, és messze nincs ekkora különbség a két csapat között.

Ezután a Bányász olyan kivételes helyzetbe került, hogy három egymás utáni meccset is játszhatott itthon, a Gál Gyula Sportcsarnokban. A fiúk nem is hibáztak és sorrendben elintézték az Alsóörsi SE gárdáját (29-26 – a félidőre megszerzett 3 gólos előnyt menedzselte végig a csapat), ezután a Lipót következett, ahova a nyáron több ex-győri is érkezett magasabb osztályból. Mindkét félidőt 2 góllal nyerve a végeredmény 33-29. A hazai „várvédést” a Tata elleni 27-23-as győzelemmel zárta csapatunk. Jellemző, hogy a kezdeti 200-250 fős közönség ekkorra már közel félezresre duzzadt, így kb. 450 néző láthatta, hogy gyűri le északi ellenfelét a Bányász a két ellentétes félidő alatt. Az első harminc percben 10 gól is volt már ide, de hiába számoltuk ki a Tatát, a második félidő utolsó tíz percét úgy kezdtük, hogy mindössze 2-3-4 gól között váltakozott az előnyünk. A végjáték jól sikerült, így maximális hat ponttal zártuk a hazai csörtéket, és összesen négy egymás utáni győzelemmel, a tabella élén vártuk az 5. fordulóban esedékes győri utazást. A lelkesedést mutatja, hogy egy maroknyi „Várvédő” dobszava és éneke mellett kezdődött az Agrofeed UNI Győr II elleni mérkőzés. Úgy látszik a várpalotai srácoknak vendégségben is jól fog menni idén, ugyanis a veszprémi nagyarányú diadal után Győrből is viszonylag simán hozta el a 2 pontot a Soha Gergő által irányított csapat. A győzelem egy pillanatig sem forgott veszélyben, és a 31:38-as eredmény mutatja, nem véletlen az öt győzelmes széria.

Kemény védekezés, ötletes támadó játék, remek kapus teljesítmények jellemzik a Bányászt az idei szezonban

Nagyon régen kezdett ilyen jól csapatunk, és úgy tűnik a szurkolók – nem is annyira titkos – vágya, miszerint az NB2 dobogójáért szeretnének csatákat látni, teljesülhet. Tegyük hozzá, a vezetőség ennél sokkal óvatosabb, amikor elvárásokat fogalmaznak meg – joggal. Két meccsünk van az első körből, ami után tisztulhat a kép, ugyanis október 26-án vendégül látjuk a második helyezett Komárom gárdáját, mely párharc vízválasztó lesz, utána pedig az eddig gyengélkedő Szentgotthárd együttesét látogatjuk, lezárva az első hét meccses kört, a nyolctagú csoportban.

A csapat jó, megvan a mélysége, több posztra van akár két ember is. Van kit bevetnie Soha Gergőnek, aki időközben megszerezte az EHF Mesteredző diplomáját, amihez gratulálunk. Mondhatjuk tehát, hogy nem csak a pályán, hanem a pálya mellett és a lelátón is az élmezőnyben tanyázunk. Zárjuk úgy, ahogy kezdtük: Joggal bizakodnak a várpalotai kézilabda drukkerek!