SZESE Győr – Várpalotai Bányász SK 34-28 (18-11)
Győr, 200 néző. Vezette: Hargitai, Markó.
SZESE: Hoffmann – Hollós 6/3, Bella 3, Kovácsovics 3, Rosta, Németh 2/1, Terenyi 5.
Cs.: Somogyi – Szabó 8, Kőhalmi 1, Nagy 1, Schneider 1, Gubó 1, Kalmár 3, Kányai, Rivnyák.
Edző: Deáki István
VBSK: Szász, Lakatos, Győri – Gebhardt 9, Heiczinger 4, Bárdos 8/2, Lassu, Béres, Venczel 2, Soha 5, Szabó.
Kiállítások: 16, illetve 4 perc
Hétméteresek: 4/4, illetve 2/2.

Bár ezúttal sikerült jobban helytállni csapatunknak,mint a nem is olyan régen lejátszott bajnoki mérkőzésünkön,ahogy az várható volt a győriek nyerték meg a találkozót és jutottak be a Magyar Kupa 3.fordulójába,ahol már NB I-es ellenfél is várhat rájuk.A Bányász mindenképpen méltón helytállt egy olyan város csapatának otthonában,ahol a kézilabdának nagyon komoly hagyományai vannak és az utóbbi 1-2 évben tesznek is érte,hogy a győri férfi kézilabda mihamarabb e hagyományoknak megfelelő szinten teljesítsen.(Már csak az a kérdés,hogy ehhez előbb miért kellett hagyni tönkretenni egy nagy múltú,nemzetközi szinten is elismert klubot,mint az ETO?Erre talán soha nem tudjuk meg a választ,de ez is amolyan magyar sajátosság.Szeretjük elpusztítani az értékeinket.)

Komlói oldalról

Így látták a vendégek.Persze van egy-két hiba a cikkben,hiszen a bevezetőben azt írják,hogy tavaly 5. helyen értünk célba(Nekik üzennénk,hogy a bronzérmünk a vitrinben!!!) illetve a két szurkolótábor is erős csúsztatás lévén,hogy az elmúlt években legnagyobb sajnálatunkra nem volt vendég szurkolótábor Várpalotán bajnoki mérkőzés keretein belül.
Akkor a cikk:

Kettős győzelem a Bakonyban

Két éve még oda-vissza vertük A Várpalotát (ott 32-31-re, itthon 34-28-ra), s akkor a KBSK a 4., a palotaiak a 8. helyen végeztek. A 2011/12-es évre igencsak megerősödött a bakonyi együttes. Hazai pályán 32-25-re verték Papp László csapatát, míg Komlón - óriási csatában - 29-27-es TomTrans-siker született, a bajnoki tabellán pedig mindkét gárda 30 ponttal állt, a mieink a 4., a Palota az 5. helyen ért célba. Mindezek tudatában, no meg ismerve a bányász-szívet, akaratot, a találkozót megelőzően senki sem vonta kétségbe, hogy Várpalotán hatalmas csata lesz szombaton este. Nos, a két szurkológárda remek hangulatot varázsolt a csarnokba. A színvonal, az iram és a küzdelem is megfelelt a várakozásoknak, a találkozó végén azonban a kisebb létszámú komlói delegáció volt boldogabb - merthogy vendég-siker született.

Ahogyan az az előző bajnokságban számos alkalommal megesett, ezúttal is Péter Szabó Dávid nyitotta a gólok sorát. Ekkor azonban még nem sokan gondolták azt a palotai arénában, hogy a vendégcsapat "rajt-cél" győzelmet arat. Pedig ez történt... Öt percnyi játék után már megnyugtató előnyhöz jutottak Kilvingerék (1-4), s a két csapat közti különbség az idő múlásával tovább nőtt. (10.perc: 2-6, 15.p.: 4-9, 20. p.: 5-11). A TomTrans mestere szerint ez a magabiztos menetelés több dolognak volt köszönhető. Fegyelmezetten, jól védekezett a csapat, ehhez társult egy kiváló kapusteljesítmény, valamint a türelmes, intelligens és kreatív támadójáték. Így együtt ez azt jelenthette, hogy már a szünetig eldőlni látszott a két pont sorsa.
De más a látszat és más a valóság! Ugyanis a várpalotai játékosoknak is bányász-szívük van, s őket is űzte-hajtotta a fantasztikus szurkolótáboruk. A második játékrészben szépen, lassan elkezdtek felzárkózni. A 35.percben még hat (11-17), öt perccel később már csak öt gólnyi (13-18) volt a komlói előny, s még ez is tovább csökkent - négyre. Papp László azonban ekkor Mészárost küldte be a fáradni látszó Selymes helyére - s ez remek húzásnak bizonyult! Mészi beállása után ugyanis alig tudtak a komlói kapuba találni a hazaiak, így az 50.percre 18-26-ot mutatott az eredményjelző, öt perccel a vége előtt pedig már majdnem megvolt a "tíz közte" (19-28). Huszáros hajrával ugyan csökkenteni tudta a vereség arányát a Várpalota, de a két pont sorsa egyetlen pillanatig sem forgott veszélyben.
rss - Dátum: 2012.10.14 12:50:19 - HOZZÁSZÓLÁSOK: 0 db - HOZZÁSZÓLÁS ÍRÁSA

2012.10.14

Fájdalmas vereség

Fájdalmas vereség Fájdalmas vereség Fájdalmas vereség Fájdalmas vereség
Várpalotai BSK - Tom Trans-Komlói BSK 23:29 (8:14)
Várpalota 400 néző
Vezette.Hargitai II,Palkovits

VBSK:Szász,Lakatos-Gebhardt 3,Heiczinger 7,Bárdos 3,Devecseri 1,Lassu,Béres 1,Venczel 3,Soha 1,Molnár Z. 4,Tolnai,Habuczki,Szabó P.
Edző:Grüll Gábor és Szedlák Tamás
Komló:Selymes,Mészáros-Chalupa,Győri 3,Dénes,Hidasi,Liptai,Szappanos 8,Péter Szabó Dávid 6,Musitz,Kilvinger 6,Nagy Z. 2,Gász 1,Wéber 3,Hoffman,Kiss B.
Edző:Papp László
Kiállítás:12 ill. 10 perc
Hétméteres.1/1 ill. 9/6

Azt tudtuk,hogy nem vár könnyű feladat fiainkra,hiszen alaposan átalakult csapatunknak idén minden egyes mérkőzés egy hatalmas kihívás lesz és sajnos még sok idő mire ez a gárda igazán összeérik.A mérkőzésen ráadásul vezetőedzőnk Kaló Sándor sem ülhetett a kispadon betegsége miatt,így Grüll Gábor és Szedlák Tamás került hirtelen "mély vízbe".
Maga a mérkőzés szinte már az első tíz percben eldőlt.A Komló szerzett vezetést,majd a rengeteg hibával játszó VBSK ellen növelni is tudta ezt a félidő felére már 6 gólra(4:10).Ez maradt is a szünetig.(8:14)
Fordulás után még 4 gólra fel tudott jönni a palotai alakulat,de egy újabb rövidzárlatot követően már 10 gólra hízott a baranyaiak előnye.(18:28)
Az utolsó 5 percet aztán sikerült 5-1-re megnyerni fiainknak,de ez a mai estén csak az eredmény kozmetikázására volt elég.A vége így 6 gólos komlói siker.
A legszomorúbb az egészben,hogy ehhez sajnos még kimagaslóan jó játékra sem volt szüksége a vendégegyüttesnek.Mondhatni "meg sem izzadtak" a győzelemért.Rengeteg hibával játszottunk és a támadásainkban sem lehetett sok tudatosságot felfedezni.
Sok idő viszont nincs a sebeink nyalogatására,hiszen a jövő héten ismét nehéz feladat vár a fiúkra az eddig jól szereplő Százhalombatta otthonában.

A juniorok mérkőzésén szintén komlói győzelem született:
VBSK - Komló 25:30
rss - Dátum: 2012.10.14 12:11:38 - HOZZÁSZÓLÁSOK: 0 db - HOZZÁSZÓLÁS ÍRÁSA

2012.10.13

A 41. Bányász rangadó következik

A két csapat összecsapása mindig különleges csemegének ígérkezik a sportág szerelmeseinek.Hatalmas presztízscsata az egykori Bányász csapatok találkozója,függetlenül attól,hogy az melyik osztályban játszódik vagy az együttesek éppen hányadik helyen állnak a bajnokságban.Különösen szép a történetben,hogy itt nem ellenségeskedésről van szó,hiszen a két klub vezetői,játékosai és szurkolói sem viselkednek ellenségként egymással.Éppen ezért a sportszerűség jegyében most mindkét csapatnak szól:HAJRÁ BÁNYÁSZ!
Ami az eddigi mérkőzések statisztikáját illeti szinte fej-fej mellett halad a két csapat hiszen 3 döntetlen mellett 16 palotai illetve 21 komlói siker született.Kicsit tehát a baranyaiak felé billen a mérleg nyelve,de ezen,a szezonban először saját közönsége előtt játszó VBSK most javíthat.Ehhez hatalmas lelkesedés,hideg fej,koncentráció és győzni akarás szükséges.
Vezető,játékos és szurkoló.Így együtt jelenti a CSAPATOT!!!

A siklósi vár is bevéve!

A siklósi vár is bevéve! A siklósi vár is bevéve! A siklósi vár is bevéve! A siklósi vár is bevéve!
DRB Bank-Siklós - Várpalotai Bányász 22:27 (12:15)
Siklós 100 néző
Vezette:Natkai,Szalay

VBSK:Szász,Lakat os-Gebhardt 8,Devecseri 4,Tolnai 1,Venczel 5,Lassu,,Molnár Z.,Soha 2,Bárdos 3,Heiczinger 4,Habuczki,Béres,Szabó P.
Edző:Kaló Sándor

Kiállítás: 8 ill. 10 perc
Hétméteres: 2/2 ill. 0

Az idei szezon leghosszabb utazása várt a Bányász játékosaira és sajnos a szerencsétlen sorsolásunknak köszönhetően immáron harmadszor játszhattunk idegenben,míg a hazai közönséggel való találkozásra a jövő hét végéig még várni kell.
Ezen körülmények ismeretében talán nem meglepő,hogy kissé tompábban játszott a csapat,de tegyük hozzá,hogy magabiztosan vezetett és látható volt,hogy jobb erőben lévő együttes,mint a baranyai újonc.Az első félidőben még sikerült a hazaiaknak 1-2 alkalommal egyenlíteni,de a félidő végére már 3 gólos volt ismét a Palota előnye,amit a második játékrészben még sikerült növelni.Összességében egy nem túl magas színvonalú,de küzdelmes mérkőzésen megérdemelt győzelmet arattunk.Reméljük ez kellő önbizalmat ad a fiúknak a következő hetek nehéznek ígérkező összecsapásaihoz.(Komló,Százhalombatta).
Folytatás végre hazai közönség előtt jövő szombaton a Várpalota-Komló "Bányász rangadóval"!

A juniorok mérkőzésén: Siklós - VBSK 17:37
rss - Dátum: 2012.10.07 11:56:25 - HOZZÁSZÓLÁSOK: 0 db - HOZZÁSZÓLÁS ÍRÁSA

2012.10.05

Győr vendégei leszünk a kupában is

A Magyar Kupa következő körében a SZESE Győr alakulata láthatja vendégül ismét a Bányászt.A párharc egy mérkőzésen dől el,így erre a hazaiaknak nyílik jóval nagyobb esélye.
A mérkőzést október 17-én 19:00-kor játsszák a csapatok.
rss - Dátum: 2012.10.05 11:59:46 - HOZZÁSZÓLÁSOK: 0 db - HOZZÁSZÓLÁS ÍRÁSA

2012.10.05

10:0 a Balatonfüred II elleni mérkőzés új eredménye!

Az MKSZ döntése értelmében jogosulatlan játékos szerepeltetés miatt a Balatonfüred II-Várpalota mérkőzés pályán elért eredményét megsemmisíti és a mérkőzés két pontját a VBSK kapta 10-0-ás gólkülönbséggel.
rss - Dátum: 2012.10.05 11:23:20 - HOZZÁSZÓLÁSOK: 0 db - HOZZÁSZÓLÁS ÍRÁSA

2012.09.30

Súlyos vereség Győrben

Súlyos vereség Győrben Súlyos vereség Győrben Súlyos vereség Győrben Súlyos vereség Győrben
SZESE Győr - Várpalotai Bányász 31:17 (14:8)
Győr 200 néző
Vezette:Bacs József ,Bán Tamás

SZESE:Hoffmann,Somogyi-Szabó A. 3,Bella 2,Hollós 7,Németh G. 1,Kőhalmi 4,Nagy D.,Terenyi 1,Kovácsovics 5,Schneider 2,Gubó 2,Kalmár 4,Rivnyák,Rosta M.,Kánya
Edző:Deáki István
VBSK:Szász,Lakatos-Gebhardt 5,Heiczinger,Bárdos 2,Devecseri 2,Lassu,Béres,Venczel 2,Soha 2,Molnár Z. 4,Tolnai,Habuczki,Szabó P.
Kiállítások:8 ill. 10 perc
Hétméteres: 4/3 ill. 1/1

Noha ez a párosítás tavaly még a bajnoki érmek elosztásáról volt hivatott dönteni,figyelembe véve a két csapatnál történt nyári változásokat,tudni lehetett,hogy ezúttal mások a célok a kluboknál.A Győr már tavaly is a bajnoki címet tűzte ki célul,de ez a váciak sikere miatt akkor meghiúsult.Idén a Mezőkövesdről érkező 43 éves egykori válogatott ETO kiválóság Rosta Miklóssal és a 21 éves,szintén kövesdi Gubó Alex-szel megerősített keret minden bizonnyal az NB I-be vágyik.
A Bányász sajnos a sikeres szezon negatív hatását szenvedi.Meghatározó játékosaink távoztak(Mindannyian jobb anyagi körülményekkel rendelkező és komolyabb játékerőt képviselő csapatokhoz.) és a Fehérvárról érkező beállós Heiczinger Zsolton kívül két fiatal veszprémi játékos érkezett Venczel Attila és Béres Benjamin személyében.Utóbbiak most mutatkozhattak be együttesünkben,de beépülésükhöz türelemre és hosszabb időre lesz szükség.
Ennek megfelelően csak percekig tartottuk a lépést a mérkőzés elején,majd a hazaiak 3-3 után zsinórban 5 gólt dobtak egyet sem kapva.Ezzel megnyugtató előnyre tettek szert,amit a félidő végéig tartani is tudtak.(14:8)
A második játékrész szinte másolata volt az elsőnek.Percekig felváltva estek a gólok,majd az 38.perctől jött a 6-0-ás győri széria és gyakorlatilag el is dőlt a találkozó.Rengeteg technikai hiba jellemezte játékunkat,míg a SZESE nagyobb hullámvölgy nélkül tudta le a mérkőzést.
Csüggednünk azonban nem szabad mert,mint írtuk a két klubnál mások a célok.Jövő héten az újonc Siklós otthonában folytatjuk,ahol
mindenképpen jobban kell játszanunk.Ha ez sikerül,akkor feltétlenül van győzelmi esélyünk és 3 idegenbeli mérkőzésből kettőt megnyerni már szép teljesítmény lenne!

Elment egy újabb legenda

Tisztelt Sportbarátok,Szurkolók illetve egykori Játékostársak!

Mély megrendüléssel tudatjuk,hogy rövid betegséget követően elhunyt Jakab István vagy ahogy mindenki ismerhette Jakszy.Klubunk volt játékosa hosszú pályafutása során megfordult többek között a Veszprémi Építők,a Fűzfői AK,a Várpalotai Bányász és végül a Nemesvámos csapatában is.Utóbbi klubban még idén 56 évesen is őrizte a hálót!
Klubunk mezében 107 találkozón védhetett NB I-es mérkőzésen.A Veszprém színeiben 2-szer volt magyar bajnok illetve 1-szer kupagyőztes.Tette ezt hatalmas alázattal,győzelembe vetett hittel és nem utolsó sorban a többieket űzve-hajtva,lelkesítve.Igazi sportember volt.Egy olyan példakép, akire felnézhettek a csapattársai és akitől tanulhattak a fiatalok.
Pótolhatatlan űrt hagyott maga után!
Vasárnap 14.30-kor a Nemesvámos KC-Balatonboglár bajnoki kézilabda mérkőzésre várunk mindenkit, hogy méltóképpen búcsúzhassunk a BARÁTUNKTÓL!

Mazák Lajos lett az év várpalotai kézilabdázója - interjú

A honlapunkon közzétett szavazás végeredménye szerint Mazák Lajos volt a 2011/2012-es idény legjobb palotai kézilabdázója.Ennek apropóján készítettünk vele egy rövid interjút:
-Először is gratulálok az elmúlt idénybeli kimagasló teljesítményedhez.Mit jelent számodra és egy várpalotai játékosnak ez az elismerés?

M.L.:Nagyon nagy megtiszteltetés ez számomra!
Örömmel tölt el,hogy én lettem a szurkolók szerint az év legjobb játékosa szülővárosom csapatában!

-Mikor kezdtél el kézilabdázni és mi vonzott a sportág irányába?

M.L.:10- 11 éves koromban kezdtem el kézilabdázni annak köszönhetően,hogy Szoboszlay István lett a testnevelőtanárom! Elkezdtem járni hozzá edzésekre,és beleszerettem egyből a kézilabdába.

-Volt edzőid közül kivel szerettél a legjobban dolgozni?

M.L.:Igazából egy edzőt se szeretnék kiemelni. Mindenkinek nagyon sokat köszönhetek!

-Legszebb pillanataid a VBSK mezében illetve legnagyobb kudarc?

M.L.:Legszebb pillanat mikor megynyertük az NB 2-es bajnokságot Komáromban.Minden egyes vereséget kudarcnak éltem meg.

-Hogyan kerültél Mezőkövesdre és mi vitt rá a váltásra?

M.L.:Zsigmond György keresett meg,hogy jöjjek Kövesdre.Szeretném valóra váltani az álmomat,hogy NB/1-es kézilabdázó legyek,és úgy gondolom,hogy Kövesden nagyobb erre a lehetőségem.

-Mit üzennél a várpalotai szurkolóknak?

M.L.:Először is köszönöm,hogy nekem ítélték az év játékosa címet! Köszönöm a szeretetüket,bíztatásukat,barátságukat,hogy mindíg ott voltak velem és a Bányásszal! Remélem,hogy még át fogom élni ezeket az érzéseket!

Végezetül köszönjük,amit a Bányászért tettél,a csupaszív játékodat és reméljük látunk még újra vörös-fekete palotai szerelésben!További sok sikert!
rss - Dátum: 2012.09.16 21:28:53 - HOZZÁSZÓLÁSOK: 1 db - HOZZÁSZÓLÁS ÍRÁSA

2012.09.16

Idegenbeli győzelem a nyitányon

Idegenbeli győzelem a nyitányon Idegenbeli győzelem a nyitányon Idegenbeli győzelem a nyitányon Idegenbeli győzelem a nyitányon
BALATONFÜRED II - VÁRPALOTAI BÁNYÁSZ 24:28 ( 8:13)
Balatonfüred 200 néző
Vezette:Horváth László és Kosztend Szabolcs

Balatonfüredi KSE II: Kakas - Gergely 1, Zdolik 4, Faluvégi 3, Kemény 4, Simon, Hornyák 5. Csere: Horváth (kapus), Tárkányi 1, Vasvári, Bándi, Törteli 5, Sinka 1, Gerdán, Nagy, Csépányi. Edző: György László.
Várpalotai Bányász: SZÁSZ - Molnár 2, PUTICS 10 (1), Habuczki, Heiczinger 4, BÁRDOS 3, GEBHARDT 7. Csere: Lakatos (kapus), SOHA 2, Tolnai, Devecseri, Szöllősy. Edző: Kaló Sándor.
Kiállítások: 12, ill. 14 perc.
Hétméteresek: 5/4, ill. 1/1.

A megyei rangadón a hazai pályán játszó fürediek Szöllősi,Bóka és Pulay távollétében tartalékosan kezdtek a nyáron több meghatározó emberét is elvesztő tavalyi bronzérmes Bányász ellen.Tegyük gyorsan hozzá a Balatonfüred junior gárdája nyerte a tavalyi NB I-es bajnokságot,maga mögé utasítva a Veszprém,a PICK-Szeged vagy a kitűnő utánpótlásáról híres PLER gárdáját is!Kiélezett küzdelemre volt tehát kilátás.
Ennek megfelelően is kezdődött a mérkőzés.A hazaiak szereztek vezetést,de a Bányász hamar megfordította az eredményt a megtorpant Balaton partiak ellen és többgólos előnyt szerzett.
A második félidő elején aztán végképp eldőlni látszott a találkozó,amikor a VBSK előnye már megnyugtatónak volt mondható.Ugyan az utolsó percekben némi játékvezetői támogatásnak is köszönhetően felzárkóztak a hazaiak,a vendégek megérdemelt győzelméhez így sem férhetett kétség.

Ide kapcsolódó hír még,hogy játékosunk Putics Bence utolsó mérkőzését játszotta palotai színekben,hiszen a jövőben az NB I egyik élcsapatát a Grundfos-Tatabánya együttesét erősíti.