Hírek

Súlyos vereség Győrben

Súlyos vereség Győrben Súlyos vereség Győrben Súlyos vereség Győrben Súlyos vereség Győrben
SZESE Győr - Várpalotai Bányász 31:17 (14:8)
Győr 200 néző
Vezette:Bacs József ,Bán Tamás

SZESE:Hoffmann,Somogyi-Szabó A. 3,Bella 2,Hollós 7,Németh G. 1,Kőhalmi 4,Nagy D.,Terenyi 1,Kovácsovics 5,Schneider 2,Gubó 2,Kalmár 4,Rivnyák,Rosta M.,Kánya
Edző:Deáki István
VBSK:Szász,Lakatos-Gebhardt 5,Heiczinger,Bárdos 2,Devecseri 2,Lassu,Béres,Venczel 2,Soha 2,Molnár Z. 4,Tolnai,Habuczki,Szabó P.
Edző:Kaló Sándor
Kiállítások:8 ill. 10 perc
Hétméteres: 4/3 ill. 1/1

Noha ez a párosítás tavaly még a bajnoki érmek elosztásáról volt hivatott dönteni,figyelembe véve a két csapatnál történt nyári változásokat,tudni lehetett,hogy ezúttal mások a célok a kluboknál.A Győr már tavaly is a bajnoki címet tűzte ki célul,de ez a váciak sikere miatt akkor meghiúsult.Idén a Mezőkövesdről érkező 43 éves egykori válogatott ETO kiválóság Rosta Miklóssal és a 21 éves,szintén kövesdi Gubó Alex-szel megerősített keret minden bizonnyal az NB I-be vágyik.
A Bányász sajnos a sikeres szezon negatív hatását szenvedi.Meghatározó játékosaink távoztak(Mindannyian jobb anyagi körülményekkel rendelkező és komolyabb játékerőt képviselő csapatokhoz.) és a Fehérvárról érkező beállós Heiczinger Zsolton kívül két fiatal veszprémi játékos érkezett Venczel Attila és Béres Benjamin személyében.Utóbbiak most mutatkozhattak be együttesünkben,de beépülésükhöz türelemre és hosszabb időre lesz szükség.
Ennek megfelelően csak percekig tartottuk a lépést a mérkőzés elején,majd a hazaiak 3-3 után zsinórban 5 gólt dobtak egyet sem kapva.Ezzel megnyugtató előnyre tettek szert,amit a félidő végéig tartani is tudtak.(14:8)
A második játékrész szinte másolata volt az elsőnek.Percekig felváltva estek a gólok,majd az 38.perctől jött a 6-0-ás győri széria és gyakorlatilag el is dőlt a találkozó.Rengeteg technikai hiba jellemezte játékunkat,míg a SZESE nagyobb hullámvölgy nélkül tudta le a mérkőzést.
Csüggednünk azonban nem szabad mert,mint írtuk a két klubnál mások a célok.Jövő héten az újonc Siklós otthonában folytatjuk,ahol
mindenképpen jobban kell játszanunk.Ha ez sikerül,akkor feltétlenül van győzelmi esélyünk és 3 idegenbeli mérkőzésből kettőt megnyerni már szép teljesítmény lenne!