Hírek

Győzelem nagy küzdelemben

Győzelem nagy küzdelemben Győzelem nagy küzdelemben Győzelem nagy küzdelemben Győzelem nagy küzdelemben
VÁRPALOTAI BÁNYÁSZ - BALATONFÜREDI KC II 24:23 (13:11)
Várpalota 500 néző
Vezette:Natkai Norbert és Szalay Zoltán

VBSK:Szász,Lakatos,Ubornyák-Soha 4,Tolnai 1,Bárdos 5,Mazák 4,Putics 10,Vesztergom,Béres,Szabó Patrik,Bella,Lakó,Horváth B.,Falkner
Edző:Kaló Sándor
BKC II:Kakas,Árki-Bóka 3,Lestál,Győri 1,Vasvári,Törteli,Németh B. 1,Faluvégi 11,Mátó 1,Kemény 2,Éliás,Csóka,Pordán 1,Déber 3,Sárosi
Edző:György László
Kiállítás:14 ill. 6 perc
Hétméteres:3/3 ill. 5/4

Rendkívül rossz előjelekkel várhatta a mérkőzést a Bányász együttese.Legutóbb vereség hazai pályán a Veszprém ellenében,majd szintén hazai környezetben búcsú a Magyar Kupától(Egy gólos vereség a Tatai AC-tól) és ha ez még nem lenne elég,a héten távozott a csapattól Patkós Péter is,aki a VBSK egyik leggólerősebb emberének bizonyult a korábbi találkozókon.
Ezek után a mérkőzés 2 vendéggóllal indult,de szerencsére a vörös-feketék hamar összekapták magukat és egyenlítettek,majd 4:3-nál a vezetést is átvették.Hol az egyik,hol a másik csapat vezetett 1-1 góllal.Nagyobb különbség csak az utolsó percekre alakult ki,amikor a Bányász meglépett 2 góllal.
Persze a 2 gól a kézilabdában nem számottevő előny és mivel a vendégek szerezték a folytatás első gólját,ismét minimális volt a hazai előny.Ezután azonban 3 gólt lőtt a Palota zsinórban és ezzel az eddigi legnagyobb előnyre tettek szert.Ennél nagyobb a 44.percre alakult ki,amikor is 2 VBSK találatot követően 20:14-re módosult az állás.A vendégek jól hajrázva feljöttek ismét 1 gólra,sőt a mérkőzés utolsó percében egyenlíteniük is sikerült!A slusszpoén azonban még hátra volt!
A Bányásznál még volt egy "patron" és másodpercekkel a vége előtt ismét átvették a vezetést.(24:23)Az ellentámadást rutinosan egy taktikai szabálytalansággal sikeresen blokkoltuk,amely után időntúli szabaddobást végezhetett el a füredi gárda.Gól azonban ebből már nem született,úgyhogy nagy küzdelemben tartotta itthon a 2 pontot a Bányász.
Gratulálunk fiúk!Ez igazi férfi munka volt!!!

JUNIOR:VÁRPALOTA - BALATONFÜRED II 23:30 (13:13)