Várpalotai Bányász - Balatonfüred II 29-29 (15-14)

VBSK:Szász-Gebhardt 9,Bárdos 5,Béres,Heiczinger 6,Venczel 2,Tolnai,Soha 2,Szőllősy A.,Molnár Z.,Habuczki,Devecseri 5
Balatonfüred II.:Komendánt,Árki-Tárkányi,Bóka 3,Németh B.,Gerdán,Csóka,Szőllősi B. 8,Faluvégi 5,Kemény,Törteli,Vasvári,Bánhidi 2,Pulay 7,Pordán,Nagy D. 4
Edző:György László
Hétméteres:-/- ill. 2/1
Kiállítás:14 ill. 16 perc

Sajnos egy jótékonysági rendezvény miatt vasárnap kellett pályára lépnie csapatunknak az NB I/B tavaszi nyitófordulójában.Ez meglátszott a nézőszámon is,hiszen a hét utolsó napján már jóval kevesebben választják kikapcsolódásul egy sportesemény látogatását,mint például szombat este.Ez esetünkben vélhetően 150-200 néző távolmaradását jelenthette!Fiaink sem tudtak megfelelően felpörögni a találkozóra és láthatóan nagyobb sebességen pörgött a fiatal füredi együttes.A találkozó elején sikerült elhúzniuk 3 góllal is(2-5).Innen sikerült "visszatáncolnunk" döntetlenre,de a vezetést csak sokadik próbálkozásra vettük át a 27.percben!(Előtte utoljára 1-0-nál vezettünk!!!)
A második félidő ismét kiegyenlített küzdelmet hozott.A legnagyobb különbség 3 gól volt a javunkra(27-24 az 51.percben),de legnagyobb sajnálatunkra nem sikerült megtartanunk.A fürediek megérdemelten egyenlítettek és kis szerencsével vagy jobb helyzetkihasználással a győzelmet is megszerezhették volna!Gyengén kézilabdáztunk és a hazai pontvesztésre nem lehet magyarázat a láthatóan gyenge játékvezetés sem!!!(Utóbbiról csak annyit,hogy nem először produkáltak csapatunk mérkőzésén ilyen teljesítményt!)