Hírek

Komlói oldalról

Így látták a vendégek.Persze van egy-két hiba a cikkben,hiszen a bevezetőben azt írják,hogy tavaly 5. helyen értünk célba(Nekik üzennénk,hogy a bronzérmünk a vitrinben!!!) illetve a két szurkolótábor is erős csúsztatás lévén,hogy az elmúlt években legnagyobb sajnálatunkra nem volt vendég szurkolótábor Várpalotán bajnoki mérkőzés keretein belül.
Akkor a cikk:

Kettős győzelem a Bakonyban

Két éve még oda-vissza vertük A Várpalotát (ott 32-31-re, itthon 34-28-ra), s akkor a KBSK a 4., a palotaiak a 8. helyen végeztek. A 2011/12-es évre igencsak megerősödött a bakonyi együttes. Hazai pályán 32-25-re verték Papp László csapatát, míg Komlón - óriási csatában - 29-27-es TomTrans-siker született, a bajnoki tabellán pedig mindkét gárda 30 ponttal állt, a mieink a 4., a Palota az 5. helyen ért célba. Mindezek tudatában, no meg ismerve a bányász-szívet, akaratot, a találkozót megelőzően senki sem vonta kétségbe, hogy Várpalotán hatalmas csata lesz szombaton este. Nos, a két szurkológárda remek hangulatot varázsolt a csarnokba. A színvonal, az iram és a küzdelem is megfelelt a várakozásoknak, a találkozó végén azonban a kisebb létszámú komlói delegáció volt boldogabb - merthogy vendég-siker született.

Ahogyan az az előző bajnokságban számos alkalommal megesett, ezúttal is Péter Szabó Dávid nyitotta a gólok sorát. Ekkor azonban még nem sokan gondolták azt a palotai arénában, hogy a vendégcsapat "rajt-cél" győzelmet arat. Pedig ez történt... Öt percnyi játék után már megnyugtató előnyhöz jutottak Kilvingerék (1-4), s a két csapat közti különbség az idő múlásával tovább nőtt. (10.perc: 2-6, 15.p.: 4-9, 20. p.: 5-11). A TomTrans mestere szerint ez a magabiztos menetelés több dolognak volt köszönhető. Fegyelmezetten, jól védekezett a csapat, ehhez társult egy kiváló kapusteljesítmény, valamint a türelmes, intelligens és kreatív támadójáték. Így együtt ez azt jelenthette, hogy már a szünetig eldőlni látszott a két pont sorsa.
De más a látszat és más a valóság! Ugyanis a várpalotai játékosoknak is bányász-szívük van, s őket is űzte-hajtotta a fantasztikus szurkolótáboruk. A második játékrészben szépen, lassan elkezdtek felzárkózni. A 35.percben még hat (11-17), öt perccel később már csak öt gólnyi (13-18) volt a komlói előny, s még ez is tovább csökkent - négyre. Papp László azonban ekkor Mészárost küldte be a fáradni látszó Selymes helyére - s ez remek húzásnak bizonyult! Mészi beállása után ugyanis alig tudtak a komlói kapuba találni a hazaiak, így az 50.percre 18-26-ot mutatott az eredményjelző, öt perccel a vége előtt pedig már majdnem megvolt a "tíz közte" (19-28). Huszáros hajrával ugyan csökkenteni tudta a vereség arányát a Várpalota, de a két pont sorsa egyetlen pillanatig sem forgott veszélyben.