Rangadót nyert a VBSK

VBSK: Csomay, Kara, Nagy (kapusok) – Szöllőskei 6, Foki M. 3, Fülöp 3, Hoffmann, Somogyi, Gebhardt 5, Járási 2, Hegyi 3, Gáspár, Fazekas, Elter 1, Foki D. 5, Ihász 5
Vezetőedző: Soha Gergő
Kiállítás:16 ill. 8 perc
7m-es: 3/3 ill. 6/6
Tavaly mindkét mérkőzését megnyerte a Bányász ellen a lipóti alakulat, így alaposan fűthette a visszavágás vágya csapatunk tagjait. Persze a feladat nem ígérkezett könnyűnek, hiszen ellenfelünk sok rutinos, harcedzett játékosból áll és talán a csoport egyik kiemelkedőcsapata a jelenlegi szezonban is. Újabb újonc VBSK mezben, a szintén Veszprémből érkező 18 éves Elter Donát. Üdv Várpalotán Donát!

A Palota szerzett vezetést a mérkőzésen Hegyi jóvoltából, de a Lipót hamar fordított és a vörös-feketéknek kellett tartaniuk a lépéstriválisukkal. A 7. percben Gebhardt góljával egyenlítettek a hazaiak, majd ismét Hegyi szerzett fontos gólt, amellyel újra a VBSK-nál voltaz előny(5:4) Nagyobb különbség azonban egészen a 22. percig nem alakult ki a két csapat között. Ekkor 10:10 után a Bányász zsinórban 4 gól lőve meglépett ellenfelétől.(14:10) Ezt a lipótiak szívós munkával kettőre csökkentették a pihenőre.(17:15)

A térfél cserét követően lépésenként növelte előnyét a Várpalota, amely a 41. perc kezdetére Szöllőskei góljával már 5 gólra hízott (21:16) A 44. perctől aztán olyan történt, amit minden bizonnyal ritkán láthat a kézilabdát szerető közönség. Mindössze 2 perc alatt 4(!) hazai játékoskapott 2 perces kiállítást, így egyidejűleg mindössze 2 mezőnyjátékossal kellett állnia a sarat a VBSK-nak! Ezt is megoldották! Az 5 gólos előny ugyan 3-ra apadt, de Foki Máté góljával ismét négy volt már a hazai előny.(47.perc: 25:21) A következő percek újabb izgalmakat hoztak.A Lipót ugyanis felzárkózott mindössze 1 gólra! A 49.percben 25:24, majd az utolsó 10 perc megkezdésekor Szöllőskei lövését védte a lipóti Török. Ugyan ezt a bravúrt véghez vitte a hazai hálóőr is és még mielőtt bárki is agyvérzést kapott volna a lelátón, jött a 3 palotai muskétás. Sorrendben Gebhardt, Foki Dávid és Szöllőskei is mattolta a vendégek kapusát, így újra 3 a különbség (27:24) A hátralévő időben maradt a 2-3 gólos hazai előny, amit Ihász már 4-re növelt az 56. percben. Ugyancsak az ő nevéhez fűződik a találkozó utolsó gólja is, amivel a VBSK megérdemelten győzte le jóképességű ellenfelét. (33:29) A folytatásban a csoport talán legnagyobb favoritja, a 2.helyen tanyázó, tavaly még NB I/B-s Tatai AC gárdája látogat Várpalotára.

Pokolian nehéz mérkőzés vár a fiatal palotai gárdára, de szurkolói révén POKOL várhat az ambíciózus tataiakra is! HAJRÁ BÁNYÁSZ !!!