Parádés szezonkezdet

VBSK: Csomay, Kara, Nagy (kapusok) – Elekes 4, Szöllőskei 4, Foki M. 2, Fülöp 1, Hoffmann 2, Somogyi 3, Gebhardt 2, Járási 2,Hegyi 2, Ritterwald, Hanák, Foki D. 8, Ihász 6
Vezetőedző: Soha Gergő
7 méteresek: 3/3 ill. 2/2
Kiállítások: 4 ill. 8 perc

Jelentősen átalakult a nyáron a VBSK együttese és még korántsem lehet kijelenteni, hogy véglegessé vált volna az idei keret. Nem lesz ismeretlen a környezet a tulajdonképpen hazatérő Foki Dávid(PLER), Gebhardt Ádám(Csurgó) és Hanák Dominik(TFSE) számára. Nagy öröm lesz a palotai szurkolóknak viszontlátni őket Bányász mezben. Rajtuk kívül még az érkezők oldalát erősíti az egyaránt 21 éves szélső Hoffmann Tamás(TFSE)  és a beállós Ihász Dávid(Veszprém KKFT). Örvendetes még, hogy a hosszú sérüléséből felépülő Foki Máté is Soha Gergő rendelkezésére állhatott. A távozók oldalán Hegyesi Alex, Gáspár Richárd és Györe Botond található. Ők mindhárman a rivális Lipót együttesében lépnek majd pályára az ősszel.

A sok új játékos beépítése persze hosszú időt is vesz igénybe, ezért a szakmai stábnak sok türelemre lesz szüksége a szurkolók részéről. Minden esetre a magabiztos Magyar Kupa győzelem jó alapot adhat egy sikeres folytatásnak.

A bajnokságot nem a legkönnyebb ellenfél ellen kezdte a VBSK,hiszen a házigazda Veszprém KKFT U21 a tavalyi szezont még egy osztállyal feljebb töltötte,így ők számítottak a mérkőzés esélyeseinek annak ellenére is,hogy nyilván a veszprémi keret is változott a nyáron. Ennek megfelelően hazai góllal kezdődött a találkozó amire azonban a Bányász egy elsöprő 7:0-val válaszolt.(11.perc: 1:7 !) Ezt követően kissé magához tértek a hazaiak,de 5-6 gólos előnyét továbbra is meg tudta őrizni a Palota.A félidő utolsó perceiben aztán megint csak a vörös-feketék találtak utat a hálóba,így 8 gólos palotai előnnyel mehettek öltözőbe a csapatok.( 8:16)

Szünet után a VBSK Foki Dávid és Hegyi révén pillanatok alatt két számjegyűvé alakította a két csapat közti különbséget.( 8:18) Éles József alakulata képtelen volt közelebb férkőzni ellenfeléhez így az utolsó 10 perc is tetemes Bányász előnnyel kezdődött.(17:27) A hajrában végül tovább tudta növelni előnyét a palotai gárda és rendkívül meglepő módon,de teljesen megérdemelten aratott nagyarányú győzelmet veszprémi riválisa felett (21:36)