Hazai vereséggel kezdtük a tavaszt

VÁRPALOTAI BÁNYÁSZ SK – BALATONFÜRED KÉZILABDA AKADÉMIA 25:30 (11:13)

VBSK: Nagy, Jámbor (kapusok) – Elekes, Szöllőskei 3, Fülöp 8, Gáspár R., Somogyi, Fenyő 4, Hegyesi 3, Járási 3, Hegyi 1, Gáspár I., Halupka 2, Ritterwald, Györe 1, Borbély A.
Vezetőedző: Soha Gergő
Hétméteresek: 6/4 ill 4/3

A tavaszi nyitó fordulóban a listavezető balatonfüredi akadémistákkal nézett farkasszemet a Várpalotai Bányász alakulata. A kezdésre rég látott szép számú nézősereg gyűlt össze a Gál Gyula Sportcsarnokban. Mondani sem kell, a két klub lehetőségeit ismerve, nem a VBSK sikerét ígérte a találkozó, de mivel szurkolóinak köszönhetően a palotai csarnok talán az egyik „legnehezebb pálya” a vendégcsapatok számára, a csoport legnagyobb favoritja sem mehetett biztosra.

Nem is bízták a véletlenre a 2 pont sorsát Kiss Ákos tanítványai és vezető góljukat követően hamar 2-3 gólos távolságban tartották a hazai vörös-feketéket. Fülöp góljával a 20.percben feljött egy gólra a VBSK, de hamar vissza is állt a különbség és a félidei pihenőre 2 gólos vendég előnnyel mehettek a csapatok.

A fordulás után Urbán-Patocskai két góljával pedig már négyre nőtt a Bányász hátránya a sárga mezes vendégekkel szemben. A különbség állandósult, majd a félidő felénél ez már 8 gól is volt. Különösen a már említett Urbán-Patocskai volt elemében, aki a mérkőzés folyamán összesen 12 alkalommal mattolta kapusainkat. A záró 10 percben csapatunk kissé összeszedte magát és sikerült valamelyes faragnia hátrányán a Bányásznak, így a vége 30:25 arányú megérdemelt vendéggyőzelem lett.