Utánpótlás eredmények (10. hét) és 11. heti program

11:00 Várpalotai BSK – NEKA II. Jegyzőkönyv

Soha Gergő értékelte a serdülő és ifjúsági csapat 10. hetét

Serdülő III. osztály Észak – nyugat
2018. március 7. szerda
16:00 Móri KSC – Várpalotai BSK  16 – 40 (8 – 19) Jegyzőkönyv

A serdülő harmad osztályban Mórra látogattunk. A két pont megszerzéséért utaztunk el, Lakó Levente segítségével és jó pár játékosával az U14-es csapatából. Igyekeztünk azokat játszatni akik kevesebb lehetőséghez jutottak eddig. Két debütálónk is volt a fiatalabbak közül, ők majd hozhatják a beugró tábla csokijukat a csapatnak. 🙂

2018.03.11 vasárnap

2018. március 11. vasárnap
11:30 Szigetszentmiklósi KSK – Várpalotai BSK 26-30 (11-16) Jegyzőkönyv

Szigetszentmiklóson vendégszerepeltünk az ifjúsági másodosztály keretein belül. A tétje az volt a mérkőzésnek, ha vereséget szenvedünk, két pontra csökken a vendéglátók hátránya velünk szemben a tabellán. Így mondhatni 4 pontért szálltunk harcba. Jól kezdtük a mérkőzést, irányítottuk azt. A korán megszerzett előnyünkből félidőre veszítettünk, néhány bosszantó hiba miatt. (11-16) A második félidőt úgy tudtuk folytatni, ahogy az elsőt abbahagytuk, azonban lehetőséget kaptunk többször is az emberhátrányos helyzetek gyakorlásához, amihez nehéz volt alkalmazkodnunk, és sajnos a kidolgozott helyzeteinket sem megfelelően értékesítettük. Viszont a csapat küzdeni tudásának köszönhetően a végjátékban, a taktikai utasításokat betartva meg tudtuk nyerni a mérkőzést. Értékes 2 pontot szereztünk.

Lakó Levente értékelte az U14 10. hetét

2018.03.11 Vasárnap U14 Szentgotthárd

2 héttel ezelőtt a felsőházi rajt nagyon jól kezdődött a csapat számára hiszen mindkét mérkőzését megnyerte és így várhatta a soron következő forduló két mérkőzését.

Első mérkőzésünket a KK Ajka ellen játszottuk, ahol főként a javuló védekezésnek köszönhetően az első félidőben jó pár gólos előnyre tettünk szert. Ez a második félidőre sajnos visszaesett, előjöttek technikai hibák és kihagyott helyzetek, de végül 3 gólos győzelemmel zártuk a mérkőzést.

Második ellenfelünk a Veszprémi KKFT Felsőörs csapata volt. Tudtuk hogy ellenfelünk jó erőkből álló csapat, de természetesen a srácok küzdöttek és nem adták fel. Kihagytunk 5 db 7-méterest és sok más helyzet is kimaradt, amit az ellenfél egyből büntetett. A vége sajnos sok gólos vereség, de mivel az ellenfél nem volt meg a kötelező létszámmal ezért 10-0 val miénk lett a 2 pont, így továbbra is veretlenül vezetjük a felsőházat.

Lakó Levente: A hétvége képét látva vannak nagyon jó periódusai a csapatnak. A védekezés kezd összeállni, viszont ahhoz hogy az erősebb csapatokkal is ki-ki meccset tudjunk játszani, feltétlenül csökkenteni kell a technikai hibák számát, illetve a lövőhelyzeteket is sokkal nagyobb hatékonysággal kell értékesíteni.
Legközelebb majd április közepén játszunk, addig is keményen dolgozunk tovább és a hibákat próbáljuk kijavítani.

U14 Tóth László Régió Felsőház (Szentgotthárd)
11:00 KK Ajka – Várpalotai BSK 18 – 21 (5 – 13) Jegyzőkönyv
14:00 Várpalotai BSK – Veszprémi KKFT Felsőörs 10 – 0 Jegyzőkönyv