Sikeres visszavágás Fehérváron

NB2 Férfi Felnőtt észak-nyugat 17. forduló
Alba Regia KSE – Várpalotai Bányász SK 25-29 (9-15)
VBSK: Csomay, Kara, Jámbor (kapusok) – Elekes, Szöllőskei 14 (8), Végh 7, Erőss, Foki M., Fülöp 3, Somogyi 2, Járási, Gáspár I. 3, Hanák, Ignácz
Vezetőedző: Soha Gergő
Hétméteresek: 3/2 ill. 8/8
Kiállítások: 12 perc ill. 6 perc

Volt miért visszavágni palotai részről a szomszédvár csapatának, hiszen az ősszel a Bányász hazai pályán egy kitűnő első félidő után összezuhanva az utolsó negyedórában elbukta az Alba Regia elleni csörtét. Ezúttal Székesfehérváron csaptak össze a riválisok.

Ezúttal is a palotaiaknak jött össze jobban a kezdés és hamar több gólos előnyt szereztek. (12. percben már 3:8 volt az állás) A fehérváriak két büntetőt követően zárkóztak közelebb (5:8), amire Végh és Szöllőskei góljaival 3 Bányász találat volt a válasz (5:11!). Sajnos Kónya és Giday góljára nem érkezett válasz vendég oldalról és ismét közelebb osontak a hazaiak. (7:12) A szünetre azért újra meg lett a 6 gólos előny, de nyilván mindenkiben ott motoszkált még az őszi meccs…

Mint kiderült, nem teljesen alaptalanul. A folytatásban két fehérvári góllal indult a második játékrész, így újra közelebb férkőztek a hazaiak. (11:15) A félidő feléig állandósult a 3-4 gólos palotai előny, de a 49. perc végén Sipics találatával már csak 1 gól volt a fehérvári hátrány! (19:20) Őrült záró 10 percre volt tehát kilátás. Szerencsére ezúttal nem remegtek meg a palotai kezek és magabiztosan tartották 1-2 gólos előnyüket a folytatásban. Az 54. percben a fehérvári Sipics kétperces kiállítását követően újra Szöllőskei talált be a vendégek részéről és ezzel újra 3 góllal vezetett a VBSK. (21:24) Pillanatokkal később a hazai kispadon helyet foglaló Madár Imre is a kiállítás sorsára jutott tovább nehezítve csapata amúgy sem könnyű helyzetét. A Bányász élt is a kínálkozó lehetőséggel és a mérkőzésen 14 találatig jutó Szöllőskei újabb góljával már 4 egység volt a Palota előnye, amit a lefújásig sikeresen meg is őrzött a vendégcsapat.(25:29)