EliteSportCup győztes az U12!

A VBSK U12-es korosztálya Bogdány Gábor edző vezetésével Balatonfüreden az Elite Sport Cup nevű nemzetközi kézilabdatornán vett részt és aratott végső győzelmet.

elite sport

Tavaszi Nemzetközi Kézilabda Torna

Balatonfüred

2018.03.30-04.02

A csapat összeállítása:

Kovács Kristóf Dániel, Dröszler Botond, Márcsik Levente, Elekes Kristóf, Hertel Noel Roland, Kovács Kristóf, Lucza Kornél, Varsányi András, Fisli Gergő, Patonai Bálint, Kutenics Gábor László, Borbély Mihály, Turza Roland, Dániel Márton, Fenyő Jordán, és az Endrődi Sándor Református Általános Iskola és Kézilabda Utánpótlási központból behívva Bogdány Örs.

2018.03.30.

A csapat 10.50-kor kezdte meg a mérkőzéseit az első ellenfél Cunder U12 csapata volt, lassan akadozva indult be a támadójátékunk a védekezésünk viszont jól sikerült és 11-7 (7-4) végeredménnyel nyertünk.

Góllövők: Kovács 1; Varsányi 2; Patonai 1; Kutenics 2; Bogdány 2; Fenyő 1; Turza 1; Borbély 1.

Ezután 15.10-kor kezdte meg a második mérkőzését csapatunk az ellenfél Ajka város U12 válogatottja volt, mint a támadó játékunk, mint a védekezésünk  összeállt és a mérkőzést szép játékkal 23-20 (11-8) végeredménnyel sikerült megnyernünk.

Góllövők: Dröszler 2; Márcsik 3; Kovács 1; Varsányi 4; Patonai 3; Kutenics 1; Bogdány 3; Fenyő 6.

2018.03.31.

A következő nap 11.40-kor kezdte meg a második nap mérkőzéseit csapatunk az első ellenfél Ausztriából a HIT Medalp Handball Tirol „ U12 „ csapata volt, már a mérkőzés előtt feltűnt pár játékos fejlettsége és a kérdésünkre elmondták, hogy hat 2004 játékos is van a csapatukban ennek ellenére nagy elánnal és kemény, hősies játékkal a csapat 14-12 (8-5) végeredménnyel hozta a mérkőzést.

Góllövők: Dröszler 4; Márcsik 1; Patonai 1; Bogdány 3; Fenyő 3; Turza 2.

A következő mérkőzésünk 16.10-kor a Diósdi DSE U12 csapata volt a VBSK játékosokon felgyülemlett feszültség itt került levezetésre és felszabadult, látványos, szép játékot hozott 21-14 (13-7) végeredménnyel simán megnyertük a meccset.

Góllövők: Dröszler 1; Márcsik 3; Kovács 1; Patonai 2; Kutenics 1; Bogdány 6; Fenyő 3; Elekes 1; Hertel 1; Fisli 1; Borbély 1;

2018.04.02.

A csapat 15.40-kor kezdte meg a döntő mérkőzést az ellenfél Simontornyai KK U12 csapata volt tudtuk, az hogy ők is veretlenül jutottak be a döntőbe, nagy csatát ígért az elkövetkező 2×15 perc, amelyet taktikus, kemény, látványos és szép játékkal 21-16 (10-10) végeredménnyel sikerült megnyernünk.

A mérkőzés, mint hangulatában, mint játékában méltó volt a torna lezárásának.

Az első félidőben fej-fej mellet haladtunk a góllövésekben, majd sikerült a 11. percben kettő góllal ellépnünk, de az ellenfél egyenlített és a játékrész döntetlennel végződött.

A második félidőt kettő góllal nyitottuk, majd az ellenfél felzárkózott egy gólra a következő percek ismét a miénk volt elléptünk 16-12-re és innen már nem tudott újítani az ellenfelünk és megnyertük a mérkőzést.

Góllövők: Varsányi 3; Patonai 1; Kutenics 1; Bogdány 9; Fenyő 4; Turza3.

Külön öröm számunkra, hogy a torna U12 korosztályába a legjobb kapus díját Kovács Kristóf Dániel hozta el.

Köszönet a VBSK kézilabda szakosztály elnökségének, U12 játékosoknak, valamint a szülőknek, testvéreknek, hozzátartozóknak a csapat támogatásáért, a fantasztikus hangulatért, buzdításért, szurkolásért.

Szerző: Bogdány Gábor U12 edző

Fotók: Dániel Mária Magdolna, Kovács Zsolt