Újra gyűjtenek a Várvédők!

A drukkerek célul tűzték ki, hogy minden szezonban két közösségi gyűjtést szerveznek. Egy éve az Alex Álletmenhelynek segített a VBSK közössége, karácsonykor pedig újraélesztettük a Családok Átmeneti Otthonának rendezett adományozást. Idén a tavaszi segítségnyújtás a Frakk Állatvédő Egyesület részére szerveződik.

Első lépésként a Várvédők képviselői felvették a kapcsolatot Sághi Judittal, az állatvédők vezetőjével. Judit elmondta, hogy már több, mint 20 éve igyekeznek segíteni, teszik ezt non-profit módon. Tevékenységükről így nyilatkozott:

Nálunk mindenki munka mellett vesz részt az Egyesület munkájában, nincs főállású tagunk. Mi nem menhely vagyunk, hanem állatvédő egyesület. Ez azt jelenti, hogy a mentett állataink ideiglenes befogadókhoz kerülnek. A mentés mellett nagyon fontosnak tartjuk a prevenciót. Ez azt jelenti, hogy foglalkozásokat szervezünk iskolákba, óvodákba, de akár felnőtteknek is, a igény mutatkozik rá. Ezeknek témája a helyes állattartás és nem kívánt szaporulatnak a megelőzése.

Mondhatjuk, hogy a mentés és a foglalkozások mellett az ivartalanítás a harmadik fő tevékenységünk. Ez is olyan tevékenység, amire sosem mondunk nemet, legyen szó kutyáról vagy macskáról. Próbálunk kampányokat csinálni, aminek keretein belül ingyenesen ivartalaníttatunk állatokat.

Judit elmondta azt is, hogy legfőképpen kutyákkal és macskákkal foglalkoznak, de a közelmúltban volt dolguk lóval, vagy akár birkákkal és kecskékkel. Ezen állatok esetében nem keresnek gazdát, de a szükséges állatorvosi ellátásban tudnak segíteni.

Az anyagi és tárgyi felajánlások mellett amit keresnek, azok az önkéntesek, akik segíteni tudnak a tevékenységükben.

Ami nekünk mindig gond, az a fuvar. Nincs egyesületi autónk, de van néhány önkéntesünk, akik mozdíthatók. Az a baj, hogy ha menni kell, akkor általában sürgősen, így jobb lenne több lehetőségünk lenne. Tehát ha van olyan, aki hajlandó elérhetőséget megadni ilyen céllal, annak is nagyon örülnénk.

Természetesen pénzt is elfogad az Egyesület. Az effajta hozzájárulás legnagyobb része állatorvosi költségre, illetve eledelre fordítódik. Ha esetleg egy-egy állatot nem tudnak ideiglenes gazdihoz adni, akkor ők panzióba kerülnek, mely szintén nagy tehertétel költségek szempontjából.

A mostani gyűjtés célja, hogy egy havi állatorvosi költség összejöjjön, ami 300 000 – 350 000 ft-ot jelent, de az állateledelnek, vitaminoknak ugyanúgy örülnek Juditék, mintha valaki befogadó gazdinak jelentkezik.

Fogjunk össze, és segítsük a Frakk Állatvédő Egyesület munkáját!