Szombaton a szezon egyik legjobban várt rangadóját rendezik a Gál Gyula Sportcsarnokban. A felsőházban eddig veretlen csapatunk fogadja a Tatai AC gárdáját. A megszülető eredmény nagyban fogja befolyásolni a bajnokság végkimenetelét, ugyanis jelenleg mindössze 1 pont választja el a két csapatot egymástól a 2. illetve a 3. helyen.

Ahogy arra emlékezhetünk egy szűk hónappal ezelőtt történetünk első győzelmét arattuk Tatán, így a vendégek egész biztosan revansra éhesen érkeznek majd Várpalotára. Nagy a versenyfutás a bajnoki címért, ugyanis a Füred-Tata-Bányász trió 1-1-1 pontra követik egymást az élen, azonban óriási különbség, hogy a három együttes közül egyedül nekünk nincs a saját kezünkben a sorsunk (amennyiben a Füred vagy a Tata minden hátralévő meccsét megnyeri, bajnok. Ez rólunk nem mondható el). Az viszont szinte biztos, hogy aki szombaton vesztesként hagyja el a pályát, az gyakorlatilag kiszáll az elsőségért folyó harcból.
A felsőházi küzdelmek egyelőre nekünk kedveznek. Északi riválisunk hat pontos előnnyel vágott neki az utolsó nyolc fordulónak, de öt forduló alatt ezt egy pontosra dolgoztuk le, köszönhetően a mi 100%-os és a Tata 50%-os teljesítményének.
Az előttünk álló nagy feladatról játékosaink is elmondták véleményüket:
A mérkőzés ideje alatt a Várvédők drukkerei a Frakk Állatvédő Egyesületnek gyűjtenek. Várnak minden adományt, legyen az anyagi, vagy tárgyi (állateledel, vitamin, alom stb) formája. Az adományozást egy árveréssel is segítik: egy, a teljes csapat által aláírt labdára lehet licitálni szombat (9-e) délig.

