Kiharcolta az újabb győzelmet a Bányász!

Rendkívül nehéz próbatétel elé nézett csapatunk május első hétvégéjén. A Bányász a fővárosba látogatott, ahol hazai pályán a vendéglátók igen erősnek mutatkoztak – ezt tavaly meg is tapasztaltuk. Vendéglátónk a TFSE gárdája volt, akik a rájátszás első fordulójában nagy vereségbe szaladtak bele a Gál Gyula Sportcsarnokban. Fűthette őket tehát rendesen a visszavágás vágya. Önbizalmukat valószínűleg növelte, hogy tavaly öt gólos tudtak aratni a VBSK felett ebben a felállásban.

Kissé idegesen, kapkodva kezdett mindkét csapat. Több hiba is becsúszott a játékba rögtön az elején, de Kende góljával a Bányász szerezte meg a vezetést. A hazaiak igyekeztek lépést tartani ellenfelükkel és Foki hibáját kihasználva az 5. perc végén először a vezetést is megszerezték (3:2). A Palota szinte azonnal ismét előnybe került, de a játék még mindig akadozott mindkét oldalon. Szerencsére a VBSK jobb százalékban élt a lehetőségeivel, így folyamatosan 1-1 gólos vendégelőnyt mutatott az eredményjelző. A félidő felénél aztán először lett két gól a különbség (6:8), majd Kende góljával mindjárt három is (6:9)! Sajnos előnyünk a 18. percre elfogyott (10:10), de pár perc elteltével újra hárommal vezetett a Bányász. Gebhardt dobta a labdát az üresen tátongó kapuba (23.perc: 11:14). A szünet előtti percben már öt gól is volt a vörös-feketék előnye, végül egy hazai találattal, 15:19-cel mentek pihenőre a csapatok.

 A folytatásban újabb palotai gól, ami azt jelentette, hogy újra öt gól a különbség (15:20). A 35. perctől alaposan beragadt mindkét együttes. Ismét hiba hiba hátán mindkét oldalon, míg végül Bogdány Örs törte meg az átkot és növelte tovább a Várpalota előnyét (18:24). Ugyancsak Bogdány egy hazai baki után ismételt, ezzel már hét góllal vezetett csapatunk (18:25). Takács Zalán góljával csaknem 10 perc után szerzett gólt a hazai csapat, de erre is érkezett rögtön a válasz a másik oldalról. Talán mondanunk sem kell: a gólszerző Bogdány Örs (19:26)! A 49. percben egy kimaradt palotai lehetőséget követően feljött 5 gólra a TFSE (23:28), de Szöllőskei góljával újra hat lett a különbség, és hiába lőttek gólt ismét a hazaiak is, az 51. percben jött az újabb Bogdány gól és újra hat lett ide (24:30)! A következő támadásnál újabb hiba, majd újabb VBSK találat. Ezúttal Schekk a gólszerző. A TFSE támadásánál Egri lövését védi Kósa, de előbb Kende, majd kicsit később Schekk is a lécet találta el. Szerencsére utóbbi javított, így újra hét góllal vezetett a Bányász, alig öt perccel a vége előtt (25:32). Az utolsó percek jobbára a Kósa helyett beálló Csomayról szóltak: többször az őrületbe kergette a TFSE lövőit. A vége 6 gólos, teljesen megérdemelt VBSK siker, 28:34! Szép volt fiúk!

Joggal tartottunk ettől a mérkőzéstől, de szerencsére a csapat végig jól kontrollálta a találkozót. A folytatásban május 9-én 18 órai kezdettel a Tatai AC lesz a Bányász ellenfele. Ahogy a tatai találkozónál is írtuk, talán a szezon egyik legnehezebb mérkőzése elé néznek fiaink. Idegenben már megmutattuk, hogy nem lehetetlen legyűrni a fekete-fehéreket, de mindenképpen végig koncentráltan és hideg fejjel kell játszani. Ebben vélhetően több száz palotai kézilabda kedvelő fog segítséget nyújtani a lelátókról. HAJRÁ BÁNYÁSZ !!! 

TFSE – VÁRPALOTAI BÁNYÁSZ SK 28:34 (14:19)

Budapest   90 néző

Vezette: Pávlics Krisztián és Szuromi Attila

VBSK: Kósa,Csomay(kapusok) – Horváth M. 1, Szöllőskei  2, Fülöp 1, Farkas M. 2, Somogyi, Schekk  9, Gebhardt 1, Hegyi  1, Gáspár I., Bogdány 8, Báder 1, Kende 4, Foki D. 1, Ihász 3

Vezetőedző:Soha Gergő

Kiállítás: – ill. 2 perc

7m-es: 5/4 ill. 3/2