Budára látogat csapatunk vasárnap

Kemény mérkőzésre készülhet csapatunk a felsőház 5. fordulójában. A TFSE csapata viszonozza az egy hónappal ezelőtti vendéglátást, ami az ő szempontjukból nem sikerült túl szívélyesre. Együttesünk akkor ugyanis 12 gólos – de nem tucat – győzelmet aratott a főiskolások felett.

A Bányász a teljes felsőházi rájátszás alatt győzelmi kényszerben játszik, és eddig jól is teljesít csapatunk. Az első kört 100%-os mérleggel abszolváltuk, legyőztük mind a négy „B” csoportból érkezett ellenfelünket. Ez eddig arra volt elég, hogy a Tatához viszonyított hat pontos hátrányt sikerült egyre redukálni, így a felsőház első három helyezettje 1-1 pontra követi egymást (illetve a Füred egy meccsel többet játszva három egységgel előzi a Tatát, minket pedig néggyel). Az előző forduló csúcs rangadóját épp a Balaton-parton játszották, ahol a Tata igen sima vereséget szenvedett (31-26). Jellemző, hogy az alapszakaszban hibátlan Tata csak a Komárom ellen tudta otthon tartani a két pontot, ezek mellet két vereséget és egy döntetlent gyűjtött csak be az „A” csoport csapatai ellen.

Most vasárnap a mi fiainknak ugyanaz a feladata, mint az előző négy meccsen: nem szabad a többi pályára figyelni, csak a saját dolgukkal kell foglalkozni ahhoz, hogy számolni legyen még értelme. A TFSE-re jellemző, hogy otthon sokkal veszélyesebb, mint idegenben. Emlékezhetünk a tavalyi szezonra is: egy éve egy budai győzelemmel meg lehetett volna az ezüstérem, de a főiskolások kiénekelték a sajtot a szánkból, és magabiztosan győzték le fáradt csapatunkat. Most is revansra készülnek, teljes koncentráció kell ahhoz, hogy a jövő szombati Tata elleni hazai derbire jól sikerüljön a főpróba!

Hajrá Bányász!