Az élvonalból erősít csapatunk!

Elkezdjük a 2026/2027-es csapat bemutatását. A következő napokban, hetekben, sorra vesszük az új érkezőket, beszámolunk az itt maradókról, és elbúcsúzunk azoktól, akik szeptembertől nem velünk folytatják.

Az első játékosra nyugodtan mondhatjuk, hogy bombaigazolás. Az NB1-es NEKA-tól érkezik hozzánk a rutinos beálló, Grünfelder Péter. Grüni rangidős és csapatkapitány volt az akadémistáknál. A 35 esztendős játékos veretes NB1-es múlttal rendelkezik: Siklóson kezdett kézilabdázni, Szegeden debütált az élvonalban, ezután szerepelt Pécsett, Mezőkövesden, Komlón (itt 2017 és 2019 között csapattársak voltak Gepivel), Veszprémben, majd a NEKA-n.

Bár az élvonaltól elbúcsúzik, a játéktól egyáltalán nem, és egészen biztosan nagy erőssége lesz a jövő évi Bányásznak. Küldtünk neki néhány üdvözlő kérdést, amire nagy örömmel válaszolt. Lássuk:

Miért éppen Várpalotára esett a választásod, mi győzött meg?

Grünfelder Péter: Ifj. Kiss Szilárd keresett meg, és amit felvázolt a jövővel kapcsolatban az nagyon szimpatikus volt számomra, szeretnék részese lenni.

Mit tudsz a klubról áltolánosságban?

GP: Amit tudok, hogy nagy kézilabda múlttal és hatalmas szurkolótáborral rendelkezik. Emlékszem egy Siklós-Várpalota NB I/B-s rangadóra, amit még gyerekként láttam, az megmaradt az emlékeimben.

Mit vársz a várpalotai kalandtól?

GP: Nagyon bízom a csapatban és a stábban, úgy gondolom hogy együtt elérhetjük a céljainkat. Na és persze a szurkolókat se felejtsük ki… rájuk is nagy szükség lesz! Jó szerencsét!

Grüni, üdvözlünk Várpalotán, örülünk, hogy itt vagy!