A nagy rivális ellen szakadt meg a veretlenségi sorozatunk

Óriási téttel bíró összecsapás várt a két csapatra, hiszen aki ezen a mérkőzésen vereséget szenved, az nagy eséllyel kiszáll a bajnoki címért és a feljutásért folyó versenyfutásból. Mivel a Bányász az alapszakaszban több kulcsfontosságú mérkőzésen is betlizett és kevesebb pontot hozott a rájátszásba, gyakorlatilag minden mérkőzés végén győztesen kellett volna elhagynia a pályát ahhoz, hogy komoly esélye legyen legnagyobb riválisait megelőzni és elérni a hőn áhított feljutást. A vörös-feketék az eddig lejátszott öt találkozójukat ennek megfelelően pontveszteség nélkül zárták, ami óriási bravúr ebben a mezőnyben. Sajnos várható volt, hogy előbb-utóbb lesz egy gyengébb teljesítmény és ez a palotai szurkolók nagy szomorúságára most következett be.

A mérkőzésen ezúttal sem volt ott a csapatban Szabó Tas, akinek a vállsérülése csak lassan javul (az idei szezonban már várhatóan nem tud a klub rendelkezésére állni). Az ő kiválása érzékeny veszteség a VBSK számára támadásban és védekezésben egyaránt.

Két vendég góllal kezdődött a mérkőzés, de a 6. perc végén Bogdány találatával fordított a Bányász (4:3). Sajnos nem tarthatott sokáig a hazai szurkolók öröme, mert a 10. perc elején már ismét a TAC-nál volt az előny (5:6). A gólt megelőzően egy hétméterest is kihagyott a Bányász. A büntetőket kirívóan rossz arányban értékesítették játékosaink. Mindössze Ihász dobott be kettőt, míg ötször nem született gól a lövésekből (Farkas Máté tudta még a kipattanót értékesíteni)! A 16. percben jött az újabb fordulat. Előbb Foki Dávid egyenlített, majd Csomay védte a tataiak lövését és Horváth Márkó újra a vörös-feketéknek szerzett előnyt (10:9). Márkó összességében a mezőny legeredményesebb játékosának bizonyult 10 dobott góljával a tatai Sárosival karöltve. Egy újabb tatai eladott labdával élve ekkor már két gólosra nőtt a VBSK előnye (11:9). Sajnos ezután rövidzárlat következett be hazai oldalon. Újabb kihagyott büntető, eladott labda, kapufán csattanó, vagy a kapusban elhaló lövés következett és ellenfelünk ezeket rendre meg is büntette, így a 27. percre már négy gólos volt a szürke mezben játszó tataiak előnye (14:18). Az utolsó percekben ismét kihagyott büntető palotai részről, és így a szünetre 15:20-as állásnál vonulhattak a csapatok. Óriási volt a csalódottság a lelátó hazai érzelmű részén.

Fordulás után ez még tovább fokozódott, mert percek alatt már 7(!) gól volt a Bányász hátránya (16:23), a 38. perc elejére pedig már 8 találattal vezettek a vendégek (18:26). Egészen az utolsó 10 perc kezdetéig állandósult a vendégek 6-7 gólos vezetése. A játékra ekkor óriási tempó és adok-kapok volt jellemző. A végére nagy hajrával hat perc alatt két gólra jött fel a VBSK (33:35), de többre már nem volt erő és lendület, így végül négy góllal, megérdemelten nyertek az összeszedettebb és főleg eredményesebb produkciót nyújtó vendégek.

Bár a bajnoki címért folyó küzdelemből kiszálltunk, nincs sok idő sebeket nyalogatni: csütörtök kora este Fehérváron vizitál a Bányász.