Váratlan hazai vereség gyenge játékkal

VÁRPALOTAI BÁNYÁSZ – BP.HONVÉD 24:29 (10:11)
Várpalota 200 néző
V.:Cseszregi Bence és Papp Péter
VBSK: Csomay, Kara, Nagy R.(kapusok) – Elekes, Szöllőskei 4, Fülöp 5, Somogyi, Fenyő 2, Hegyesi 2, Járási, Hegyi 6, Gáspár I. 1, Halupka 4, Goda, Györe, Borbély
Vezetőedző: Soha Gergő
Kiállítás: 6 ill. 6 perc
7m-es:4/3 ill. 2/2

A budapesti 4 gólos vereség után talán jobban remélték a Bányász szurkolói, hogy csapatunknak ezúttal hazai pályán sikerül két vállra fektetni a magyar férfi kézilabda korábbi zászlóshajóját (BEK győztes, 14-szeres bajnok).
Sajnos ezúttal a rosszabbik arcát mutatta a VBSK és bár a Honvéd játéka is rengeteg hibát tartalmazott, a kapu előtt mégis ők voltak határozottabbak és megérdemelten vitték el a győzelemért járó 2 pontot.
Az utóbbi időben már többször tapasztalható volt,hogy a Palota úgyszólván „bennmarad” az öltözőben és ellenfele már a kezdés után több gólos előnyt tud szerezni.
Ezúttal sem volt ez másképp és a fővárosiak vezető góljukat követően 3-4 gólos előnyt építettek fel a játékrész felére.(16-perc: 5-9)
A szünet kezdetére sikeresen felzárkózott a VBSK és adva volt a fordítás lehetősége.(10:11)
Fordulás után ennek megfelelően folytatódott a találkozó.Fenyő góljával egyenlítettek a palotaiak,majd Fülöp találatával először vezetett a mérkőzésen a vörös-fekete alakulat.(12:11) Sajnos csak néhány percig lelkesedhettek a hazai szimpatizánsok. A 36. percben előbb Fenyő lövését védte Filipp,majd Tihanyi ismét a  Honvédnak szerzett vezetést, amit már nem is adtak ki a kezükből a fővárosiak és az utolsó tíz percben még a különbséget is növelni tudták. A vége 5 gólos Honvéd siker.

A folytatásban Budapestre utazik a Bányász és a BVSC otthonában lépnek pályára a palotai fiúk.