Magabiztos siker nagy küzdelemben Magabiztos siker nagy küzdelemben Magabiztos siker nagy küzdelemben Magabiztos siker nagy küzdelemben
Le Belier-Ajka - VÁRPALOTAI BÁNYÁSZSK 26:29 (11:16)

Ajka:SARMON,Ignácz-Huszti,Földesi 4,Mékli,Pavelka 1,HORVÁTH B. 4,Takács N. 1,Tarlósi,Schmidt 1,MÁRKUS 5,Erőss 1,Bajnóczi 1,PAÁR 8,Meiczinger,Heizer
VBSK:Szász,Ubornyák-GEBHARDT 8,Devecseri,Venczel 2,Béres,Bárdos 2,HEICZINGER 6,,Lassu,Tolnai 2,SOHA 6,Szőllősy 2,Habuczki,Lakó 1
Edző:Kaló Sándor
Hétméteresek:5/4 ill. 2/2
Kiállítások:12 ill. 8 perc

"Ajka sajnos hazai pálya a Várpalotának"-mondta egy hazai szurkoló a mérkőzés kapcsán és valóban,bár elég kevés néző látogatott ki a találkozóra,ezek nagy része a vörös-feketékért szorított!
Maga a derbi hazai góllal indult,de a Bányász hamar tudatosította a zöld-fehérben játszó vendéglátókkal,hogy bizony 2 pontért érkezett és ennek megfelelően hamar átvette a vezetést,majd fokozatosan növelve azt a szünetre már 5 gólos előnnyel vonulhattak a csapatok.
A második félidő felére már 6 gól is volt a különbség(16:22).de az utolsó 10 percben jól hajrázott az Ajka és fel tudott zárkózni a végére 3 találatra.
Jól küzdöttek a hazaiak,de ennyi különbség most mindenképpen volt a két csapat között!