Hit nélkül más nem lehetett Hit nélkül más nem lehetett Hit nélkül más nem lehetett Hit nélkül más nem lehetett
SZESE Győr - Várpalotai Bányász 27:21 (13:9)

SZESE:Hoffmann,Somogyi-Szabó A. 9,Bella 3,Hollós 1,Kőhalmi 1,Nagy D.,Terenyi 2,Kovácsovics 5,Schneider 3,Vajda,Kalmár 3,Rivnyák,Kányai
VBSK:Kovács J.,Szász-Gebhardt 3,Mazák 5,Varga Z.,Bárdos 1,Szőllősy A. 1,Putics 3,Molnár Z. 2,Tolnai 1,Habuczki,Lassu,Zsigmond Á. 5,Soha
Edző:Zsigmond György
Hétméteresek:5/2 ill. 4/1
Kiállítások:12 ill.12 perc

A Komló pénteki váratlan hazai veresége után a két csapat abban a tudatban léphetett pályára,hogy amennyiben a hátralévő fordulókban beigazolódik a papírforma,ők dönthetik el egymás között az ezüstérem sorsát.
Ennek megfelelően kezdődött a mérkőzés.A győriek szereztek vezetést,de 2-2 után a mieink előbb 3-2-re,majd 4-2-re is elmentek és a 20.percig meg is őrizték előnyüket.Ezt követően a hazaiaknak sikerült átvenniük a vezetést,amit aztán a mérkőzés végéig meg is őriztek.Az első félidő utolsó 10 percében csupán 1 gólt sikerült dobnunk,ami elképesztően kevés,mint ahogy az egész mérkőzésen dobott 21 góllal sem gyakran lehet mérkőzést nyerni!
A második félidőt 2-0-val kezdte a Bányász és felzárkózott két gólra,de utána a győriek is kettővel válaszoltak és visszaállították a 4 gólos különbséget amit később aztán növelni is tudtak.A vége 6 gólos vereség,sajnos teljesen megérdemelten.Ez a győri csapat nem jobb nálunk,de ha nem merünk kapura dobni és nem hiszünk abban,hogy az ellenfél vezetése ellenére megfordítható egy mérkőzés akkor nem is nyerhetünk!Fejben mindenképpen kevesek voltunk.
Ez a vereség azt jelenti,hogy a Bányásznak feltétlenül be kell gyűjtenie a 2-2 pontot a Szigetszentmiklós és a Ferencváros ellen,ha a dobogón akar maradni.Utóbbi mérkőzés azért semmiképpen sem lesz sétagalopp,még ha a tabella utolsó előtti helyén álló csapatáról beszélünk is.Aki emlékszik a két csapat őszi mérkőzésére az tudja,hogy amíg fizikálisan bírták a fiataljai,addig nem adta magát egykönnyen a Fradi!