Megnyertük az alsóházat

VÁRPALOTAI BÁNYÁSZ SK – DUNAKESZI VÁROSI SE  35:29 (15: 8)
Várpalota, 300 néző
V.:Rozina László és Ujvári László
VBSK: Csomay, Kara, Nagy (kapusok) – Elekes 2, Szöllőskei 11, Fülöp 4, Gáspár R. 2,Somogyi, Fenyő 5, Hegyesi 2, Járási 1, Hegyi 4, Gáspár I.2, Halupka 1, Györe 1, Borbély A.
Vezetőedző: Soha Gergő
Kiállítás: 8 ill. 16 perc (2 kizárás)
7m-es:3/3 ill. 6/5

A szezon utolsó találkozójára került sor a Gál Gyula Sportcsarnokban. A tét „mindössze”az A és B csoport alsóházának első helye volt. Erre még 3 csapat pályázhatott. A Várpalotán egymással farkasszemet néző VBSK és a Dunakeszi, valamint a vasárnap pályára lépő Bp.Honvéd. Utóbbinak ehhez a palotaiak pontvesztése és saját maguk sikere is kellett volna (Palotai vereség esetén a döntetlen is elég lett volna), míg a Dunakeszi csak akkor érhetett volnarévbe,ha nyer illetve fővárosi riválisa pontot veszít Győrben az ETO ifjoncai ellen.

Szép számú nézőserege előtt a Bányász viszont nem hagyhatta kiénekelni a sajtot a szájából és már a mérkőzés elején tudatta ellenfelével,hogy ezen az estén Várpalotán csak egyféle eredmény születhet:hazai győzelem! A Keszi vezető gólját követően remekül működött a hazai támadó gépezet és a 10. perc megkezdésekor már 6:1 volt a hazaiak javára. A vendégek próbálták kicsit összeszedni magukat és felzárkóztak 3 gólra (7:4),de rövid időn belül a vörös-feketék újra növelték előnyüket,ami Hegyi góljával a szünetre már 7 gólra nőtt.(15: 8)

Fordulás után is minden a megszokott mederben folytatódott.A vendégek még megpróbálkoztak közelebb férkőzni a Palotához,de a 4 gólos távolságon képtelenek voltak átlépni.A mérkőzés végén jogosan járt a taps az ezúttal kiválóan teljesítő VBSK-nak.