Utolsó bajnoki mérkőzését játszotta a Várpalotai Bányász NB II-es felnőtt csapata az elmúlt hétvégén. Ellenfelünk a felsőházi rájátszásban 8. – utolsó – helyen szerénykedő MOL Tatabánya U21-es együttese volt. A vendégek hazai környezetben alaposan megizzasztották a VBSK-t. Persze esetükben tudni kell azt is, hogy a korosztályos mérkőzések függvényében hol erősebb, hol pedig sokkal gyengébb összeállításban lépnek pályára.

A találkozót megelőzően óriási szeretettel fogadták a szurkolók a vendégként megjelenő, a Bányásszal napra pontosan 17 éve (2009. 05.23-án) NB II-es bajnokságot nyerő Kiss Szilárdot. A régi diadalnak így három résztvevője is jelen volt, ugyanis mesterünk Soha Gergő a pálya mellett, Gebhardt Ádám pedig még mindig a pályán (!!) segíti csapatunkat.

És itt még nemért véget az örömteli pillanatok sorozata. Csapatkapitányunk Fülöp Jani úgy döntött, hogy a bajnokság lezárultával befejezi aktív játékos pályafutását. Természetesen róla sem feledkezhetett meg a klub, illetve a hazai drukkerek, és méltóképpen köszönték meg a kapitány eddigi szolgálatait. Jani a 2021/22-es szezontól szolgálta a VBSK-t, melynek mezében 106 találkozón 441-szer talált az ellenfelek hálójába.
A mérkőzésen a Palota szerzett vezetést, de a lelkes tatabányaiak nem hagyták magukat és tapadtak a vörös-feketékre az első percekben. Lelkesedésüket siker koronázta, mert a 8. percben Schekk lövését hárította a vendégek kapusa Somlói és mivel a túloldalon Tóth gólt szerzett, néhány perc erejéig a vezetést is át tudták venni (3:4 – 11. perc). Később Szöllőskei gólja állította helyre a világ rendjét (6:5). Ezt rögtön még két góllal megtoldotta a VBSK, majd fokozatosan elhúzott ellenfelétől. Állandósult a 3-4 gólos különbség, majd a 24. perctől 15:12-es állásnál állva hagyta ellenfelét a Palota, és a szünetig gólt sem kapva 19:12-re alakították a mérkőzés állását.
A pihenő után hamar kétszámjegyű lett a különbség, hiszen Schekk 4 góljára a túloldalról csak egyszer érkezett válasz (35.perc: 23:13). A 46.percben a búcsúzó csapatkapitány Fülöp góljával már 11 is volt a különbség, de végül a lefújásra 9 gól maradt a két csapat között. Magabiztos győzelem, felszabadult játék. Szép befejezése volt ennek a nehéz szezonnak.

