Az új idényre készülve, az NB I/B-ből érkezik kapus csapatunkhoz. Takács Szabolcs, 2000-es születésű hálóőr, aki a másodosztály első feléhez tartozó Békési KS együttesét hagyja ott a Bányászért. Természetesen meginterjúvoltuk Szabolcsot, akitől megtudtuk, hogy a Bányász drukkerek híre elér az ország túloldára is. Lássuk:
Mi hozott Várpalotára?
TSZ: Sokat hallottam róla hogy egy nagyon jó, kézilabdát szerető közösség él itt, ami fontos számomra. Tetszettek a felvázolt célok, és látván, hogy ehhez minden körülmény adott, nem kellett sokáig gondolkoznom.

Mit tudsz a várpalotai kézilabdázásról?
TSZ: Mint ahogy említettem a fentiekben egy nagyon jó közösség, a jelenlegi edzőm kézilabdázott Várpalotán és mesélt pozitív dolgokat a városról a szurkolókról és az akkori csapatról.
Mit vársz a palotai kalandtól?
TSZ: Egy új kihívás lesz, Békésen 12 évet töltöttem el, így izgalmas lesz új helyre költözni, de már nagyon várom, hogy beilleszkedjek. Szeretnék együtt fejlődni a csapattal, és elérni minden kitűzött célt, hogy a várpalotai kézilabda ismét magas szintre jusson.

Szabolcs az NB1/b-s kapusrangsor előkelő 7. helyét foglalja el majd’ 30%-os védési hatékonyságával.
Köszöntünk Várpalotán, sok sikert kívánunk az itt eltöltött időszakodban!
