Elrontottuk a rajtot

BP.HONVÉD – VÁRPALOTAI BÁNYÁSZ 33:29  (17:15)
Budapest,Honvéd kézilabda csarnok (Klapka utca)  50 néző
Vezette: Gyulai Ákos és Takács Dániel
VBSK: Csomay, Nagy (kapusok) – Elekes, Szöllőskei 10, Fülöp 2, Somogyi, Fenyő 7, Hegyesi, Járási 1, Hegyi 3, Gáspár I., Halupka, Ritterwald, Györe 3, Borbély, Lantos 3
Vezetőedző:Soha Gergő
Kiállítás: 6 ill. 14 perc
7m-es: 4/4 ill. 4/4

Az egykor szebb napokat látott (1982-ben BEK győztes, 14-szeres bajnok, 7-szeres kupagyőztes) Bp.Honvéd ellen kezdte csapatunk az NB II-es rájátszást.
A mérkőzésen a hazaiak szereztek vezetést, de 1-2 gólnál nagyobb különbség a 21. percig nem alakult ki a két gárda között. Ekkor Kardos góljával először vezetett a Honvéd 3 góllal. (12: 9) Innentől egészen a mérkőzés 39. percéig a hazaiak őrizték 1,2 vagy esetenként 3 gólos előnyüket, amikor Györe Botond találatával kiegyenlített a Várpalota. (21:21) Szöllőskei gólja pedig már a vezetést jelentette a vendégek számára. (21:22) Egészen az 50. percig a Bányász vezetett 1-2 góllal. Ekkor Nagy révén egyenlítettek a hazaiak, majd a VBSK több technikai hibáját kihasználva újra el tudtak húzni több góllal és 3-4 gólos előnyüket sikeresen tartották is a lefújásig. (33:29)