Elmaradt a siker Székesfehérváron

A 2025-26-os szezon utolsó idegenbeli találkozójára került sor csütörtök este Székesfehérváron a Videoton Oktatási Központ sportcsarnokában. Nem mondhatni, hogy a két szomszédvár csatája óriási tömegeket mozgatott volna meg a két városban. Persze ehhez hozzátartozik, hogy maximum presztízskérdés volt a találkozó kimenetele, más téttel nem bírt.

Rohonyi góljával a Cunder szerezte meg a vezetést, majd két értékesített büntetővel Farkas Máté már a Bányászt hozta előnybe (1:2). Több hazai hibát követően a 9. percben Szöllőskei góljával már három góllal vezetett csapatunk (2:5). Menetrendszerűen jött is az időkérés hazai oldalon. Ez úgy tűnt használt is a fehérváriaknak, mert a 13. percre kiegyenlítettek. Igaz ehhez kellett például egy eladott labda is a Bányász részéről. Ezt követően több hiba is becsúszott mindkét oldalon, de a VBSK jött ki ebből jobban, és a 21. percre már 4 gól volt a palotaiak előnye, ami a mérkőzés addigi legnagyobb különbsége volt. Sajnos a palotaiak öröme nem tarthatott sokáig, mert a soron következő percekben rendre rontottak fiaink és a hazaiak egy gólra felzárkóztak a 27.perce (13:14). Ekkor Soha Gergő is úgy látta, jobb kicsit hatni a srácokra és időt kért. A lefújásig aztán egy gól ott, egy gól itt és 14:15-tel mehettek az öltözőbe a csapatok. Nem dőlt el semmi! 

A folytatás Bányász találattal kezdődött, és mivel gólra gól volt a válasz perceken át, maradt az 1-2 gólos különbség a két csapat között. Egészen a 39. percig ment ez így, amikor Foki Dávid eladott egy labdát és a kínálkozó lehetőséget Dobos révén a fehérváriak kihasználták (21:21). Szerencsére Foki egy dobott góllal javította hibáját, majd a nem is olyan régen Várpalotán is játszó Csóka Balázs is hibázott, így előbb Horváth Márkó, majd egy újabb hazai elpuskázott lövés után Gebhardt góljával a 42. percben ismét három gól volt a Bányász javára (21:24). A hazaiak azonban nem adták fel, és újra felzárkóztak egyetlen találatra (44.perc 24:25). Sajnos több hiba volt ismét a palotaiak játékában aminek az lett a következménye, hogy Csóka a 49. percben újra egyenlített (27:27). A záró 10 percre 28:28-ról indultak a csapatok.

Ihász lövését védte a hazai kapuban Bokréta, majd Csóka góljával majd 50 perc játék után újra fehérvári előnyt mutatott az eredményjelző. Soha edző ekkor időt kért. Meg kellett nyugtatnia csapatát, mert kritikus időszak következett a mérkőzésen. Teljes koncentrációra volt szükség a hátralévő percekben. Sajnos a srácoknak nem sikerült kelőképpen összpontosítaniuk. Előbb Gebhardt adott el egy fontos labdát, majd gólja után Bogdány is elkövette ezt a hibát. Az 55. percben Farkas Máténak szerencsére nem remegett meg a keze és kiegyenlített (30:30). Időt kért a hazai oldal is. A rövid pihenőt követően hazai támadás jött, de a fiatal Kovács Benedek kitűnően védett. Az ellentámadásból Schekk újra előnyhöz juttatta a Bányászt. Újabb hiba hazai oldalon és Farkas találatával 30:32! Ezután Borsos szépített, majd Bogdány hibája után Csóka is betalált. Ismét egál (32:32)! Soha Gergő azonnal időt is kért. Az utolsó percben jártak a csapatok. Az időkérés után palotai támadás, aminek a végén Farkas dobhatott 7m-est, belőtte (32:33). Viszont volt még hátra egy támadásnyi ideje a hazaiaknak is, és Borsos ezúttal túl járt Kovács Benedek eszén. Kiegyenlítettek a hazaiak és ez lett a vége (33:33). Sajnos nem sikerült győzelemmel kijavítani a múlt heti hazai csorbát, így eldőlt, hogy a Bányász Ajka mellett egyedül Fehérvárt nem tudta bevenni vendégként idén.

Fontos lenne összekapnia magát a csapatnak, szombaton ugyanis a Tatabánya fiataljai érkeznek Várpalotára, és mindenképpen szépen kellene búcsúztatni a szezont!